Dostali mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym. Zdenerwowani zniszczyli 3 auta

Dostali mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym. Zdenerwowani zniszczyli 3 auta

- Kategoria: Na sygnale
0

policja

Policjanci z Oddziału Prewencji w Olsztynie na gorącym uczynku zatrzymali 3 sprawców niszczenia mienia.

W nocy z 27 na 28 maja oficer dyżurny olsztyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Żołnierskiej jakieś osoby piją alkohol i głośno się zachowują. Na miejsce pojechał patrol, który zauważył 3 mężczyzn. Policjanci potwierdzili interwencję, a sprawców odpowiednio do winy ukarali. Godzinę później na ulicę Dworcową pojechał patrol z Oddziału Prewencji Policji, który również miał interweniować w sprawie pijącej alkohol młodzieży.

Gdy policjanci przyjechali pod wskazany adres nikogo już tam nie było. Zaniepokoił ich jednak hałas dochodzący z ulicy Żołnierskiej. Policjanci poszli w miejsce, z którego dochodziły te odgłosy i zauważyli, jak trzech młodych mężczyzn niszczy samochody. Sprawcy akurat wyrywali tablice rejestracyjne i wycieraczki w jednym aucie. Funkcjonariusze, po krótkim pościgu zatrzymali całą trójkę. Łącznie nastolatkowie uszkodzili 3 samochody m.in. Subaru, Forda i Mercedesa.

Oprócz wyłamanych lusterek i wycieraczek, Grzegorz J., Sławomir M. i Daniel. M wgnietli oraz porysowali elementy karoserii. Mężczyźni zostali przewiezieni do komendy gdzie noc spędzili w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu sprawcy swoje zachowanie tłumaczyli tym, że byli zdenerwowani po tym, jak zostali wcześniej ukarani.

Mężczyźni przyznali się do zarzutów. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Informacja: KWP Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

VII Olsztyński Zlot Miłośników Pojazdów PRL

Stowarzyszenie „Trabi Ekipa Warmia i Mazury” zaprasza na