Dodatkowe pieniądze na zwiększenie efektywności energetycznej

Dodatkowe pieniądze na zwiększenie efektywności energetycznej

- Kategoria: Wiadomości
0

enrgia-fotovolt

Zarząd województwa zdecydował o zwiększeniu o ponad 28 mln zł kwoty przeznaczonej na dofinansowanie projektów mających na celu produkcję energii ze źródeł odnawialnych.

Pozwoli to na realizację kolejnych 87 projektów z listy rezerwowej. Tym samym wszystkie projekty wybrane do dofinansowania w tym konkursie otrzymają unijne wsparcie.

Staramy się jak najlepiej wykorzystać wszystkie dostępne środki unijnemówi marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. – Cieszę się, że dzięki przesunięciom w programie i korzystnemu kursowi w euro zostaną zrealizowane kolejne projekty, tak ważne dla środowiska regionu.

Pieniądze pochodzą z RPO WiM 2014-2020 (Oś 4 Efektywność energetyczna, Działanie 4.1 Wspieranie wytwarzania i dystrybucji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, zadanie 2 – Energia odnawialna: słoneczna).

 

Pełna lista projektów znajduje się na stronie

https://rpo.warmia.mazury.pl/artykul/1766/dzialanie-41-wspieranie-wytwarzania-i-dystrybucji-energii-pochodzacej-ze-zrodel-odnawialnych-konkurs-nr-rpwm040100-iz00-28-00117

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Ukradł koparkę i spowodował nią kolizję. Odpowie za krótkotrwałe użycie pojazdu, kolizję i kradzież

Policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca gminy Korsze, który bez