Dni Literatury Dziecięcej: „W moim domu mieszka bajka”

Dni Literatury Dziecięcej: „W moim domu mieszka bajka”

dni-literatury-dzieciecej

Tradycyjnie wraz z nadejściem czerwca między regałami Miejskiej Biblioteki Publicznej prym wiedzie bajka. To właśnie wtedy rozpoczynają się Dni Literatury Dziecięcej, a biblioteczna przestrzeń zamienia się w krainę pełną radości i bliskości z książką w dłoni.

W tym roku wyjątkowo chcielibyśmy, abyście zaprosili bajkę do swojego domu. Oswoili to, co nieznane, wyszeptali, wyśpiewali lub po prostu przeczytali w gronie najbliższych, aby później porozmawiać dlaczego, po co i jak… Zachęcamy również do wspólnego świętowania razem z bibliotekarzami, którzy przygotowali przeróżne atrakcje i animacje dla dzieci.

Podczas Dni Literatury Dziecięcej chcemy docenić książkę, która często odgrywa rolę przewodnika po świecie przeżyć i wartości, jest również pierwszym utworem wypełniającym przestrzeń literacką w życiu dziecka. Dlatego w bibliotecznych obchodach nie może zabraknąć książki. Zachęcamy do wysłuchania słuchowiska oraz obejrzenia filmów prosto z bibliotecznych filii. Cieszymy się również, że do świętowania dołączyły również pisarki związane z regionem – Agata Grzegorczyk-Wosiek oraz Beata Sarnowska – aranżując czytanki własnych tekstów. To nie koniec atrakcji. Chcielibyśmy również zaprosić Was do zabawy, która będzie polegała na poszukiwaniu ukrytych książek na terenie Olsztyna.

Filmy, materiały do odsłuchu oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.mbp.olsztyn.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus: Kolejny duży wzrost zakażeń w woj. warmińsko-mazurskim

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (27.09) o 1350 nowych