Czy obszar Starego Miasta będzie specjalnie chroniony?

Czy obszar Starego Miasta będzie specjalnie chroniony?

- Kategoria: Wiadomości
0

stare-miasto-olsztyn

Dobiegają końca konsultacje społeczne w sprawie poznania opinii mieszkańców na temat propozycji wprowadzenia na obszarze Starego Miasta w Olsztynie prawnej formy ochrony zabytków jaką jest park kulturowy. Otwarte spotkanie dotyczące wprowadzenia takiego parku odbędzie się w czwartek, 28 stycznia w sali 219 olsztyńskiego ratusza. Poprowadzi je kierownik Oddziału Terenowego Narodowego Instytuty Dziedzictwa, dr Iwona Liżewska. Początek o 16:00.

Park kulturowy jest formą obszarowej ochrony zabytków, na którym występują jednocześnie elementy wyróżniające się krajobrazowo oraz elementy krajobrazu kulturowego z zabytkami nieruchomymi charakterystycznymi dla miejscowej tradycji budowlanej.

Utworzenie parku kulturowego ma na celu wzmocnienie skuteczności ochrony jego walorów kulturowych i krajobrazowych w zintegrowanym powiązaniu z ochroną przyrody i wykorzystaniem tych walorów dla optymalnego, zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego i przestrzennego gminy.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus: Dobowa liczba zakażeń w Polsce przekroczyła 20 tys. Ponad 500 nowych przypadków na Warmii i Mazurach

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (29.10) o 20156 nowych