Charytatywny Maraton Fitness w olsztyńskim klubie Sylwetka

Charytatywny Maraton Fitness w olsztyńskim klubie Sylwetka

maraton-fitness-sylwetka

Już 12 października w olsztyńskim klubie Sylwetka przy ul. Wilczyńskiego 8 odbędzie się wyjątkowy Maraton Fitness połączony z licznymi atrakcjami dla najmłodszych. Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na realizację marzenia 12-letniej Amelki, podopiecznej Fundacji Mam Marzenie. Od ponad 16 lat Fundacja spełnia marzenia dzieci, u których zdiagnozowano zagrażającą życiu chorobę.

Zbliżający się Maraton Fitness to zajęcia dla wszystkich tych, którzy cenią sobie zdrowy tryb życia, a jednocześnie nie jest im obojętny los innych. Uczestnicy maratonu organizowanego w klubie na olsztyńskich Jarotach będą mieli okazję wziąć udział w zajęciach skupiających się na płaskim brzuchu, poćwiczyć zumbę, czy poznać tajniki stretchingu.  Miłośnicy aktywności fizycznej będą mogli też odbyć trening rowerowy pod okiem lekarza ortopedy Michała Bienieckiego, a wszystko to wspierając Fundację Mam Marzenie i jej podopieczną Amelkę.

Przygotowując program Maratonu Fitness, myśleliśmy o tym, by każdy znalazł w nim coś dla siebie, tak by przyciągnąć jak najwięcej fanów aktywności fizycznej. Wśród wszystkich oferowanych zajęć rzuca się w oczy trening rowerowy, który, można powiedzieć, ma symboliczne znaczenie, bowiem to właśnie z rowerem wiąże się marzenie Amelki, które chcemy spełnić – opowiada Marzena Górska-Zwolińska, koordynatorka olsztyńskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie.

Choć Amelka z wielką dumą i uśmiechem na ustach chwali się pokaźną kolekcją maskotek i obowiązkowym w pokoju każdej dziewczynki domkiem dla lalek, to właśnie rower jest jej największą miłością. Ze względu na swoją chorobę Amelka nie może jednak jeździć na nim sama, za to olbrzymią przyjemność sprawiają jej wycieczki w przyczepce ciągniętej przez rower jej taty. Jak na 12-latkę przystało Amelka rośnie jak na drożdżach, w związku z czym potrzebuje większej przyczepki lub specjalnego roweru połączonego z wózkiem inwalidzkim. I właśnie na ten cel zostanie przeznaczony dochód ze zbliżającego się Maratonu.

Poza „klasycznymi” zajęciami fitness organizatorzy zadbali też o aktywności dla najmłodszych. Będą oni mieli okazję m.in. zagrać w gry, które w przeszłości rządziły na podwórkach, jak guma, a także wziąć udział w specjalnym treningu ogólnorozwojowym.

Zajęcia dla dzieci w piękny sposób połączą dwie idee wydarzenia – z jednej strony, jak na maraton zajęć fizycznych przystało, odbędzie się ogólnorozwojowy trening przygotowany specjalnie dla tej grupy wiekowej, a z drugiej dzieci będą mogły uczestniczyć w zajęciach „malowania marzeń”. W końcu to właśnie marzenia i ich spełnianie będą przyświecać naszemu spotkaniu – podsumowuje Marzena Górska-Zwolińska.

Aby wziąć udział w maratonie, wystarczy przyjść 12 października do klubu Sylwetka przy ul. Wilczyńskiego 8. Start o godz. 9.00

Program:

9.00 Płaski brzuch – D. Mendrzejewska maraton-fitness-sylwetka1

10.00 Zumba – B. Vashchenko

10.00 Trening rowerowy – M. Bieniecki

11.00 Stretching – D. Mendrzejewska

 

Atrakcje dla dzieci:

9.00 Zapomniane gry dzieciństwa

10.00 Trening ogólnorozwojowy

11.00 Malowanie marzeń

Więcej o Fundacji Mam Marzenie, jej podopiecznych i czekających na spełnienie marzeniach: www.mammarzenie.org.

 

 

O Fundacji Mam Marzenie:

Misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność fundacja chce dostarczać chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą
w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość.

Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie 14 czerwca 2003 roku, jako niezależna i samodzielna organizacja, skupiająca wyłącznie wolontariuszy.

Fundacja rozpoczęła działalność w lutym 2004 r. w Krakowie, Warszawie i w Poznaniu. Od 2007 roku działa już na terenie całej Polski i obecnie posiada 16 oddziałów: Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław.

Od początku działalności aż do dziś wolontariusze Fundacji Mam Marzenie spełnili w sumie ponad 8300 marzeń chorych dzieci.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Masz objawy koronawirusa? Sprawdź, co robić w takiej sytuacji!

Wysoka gorączka, kaszel, duszności, utrata węchu lub smaku