Centrum Nauki Kopernik z interaktywną wystawą w Dywitach

Centrum Nauki Kopernik z interaktywną wystawą w Dywitach

- Kategoria: Wiadomości
0

naukobus

Tablica Galtona, szyfry, kula plazmowa, czy stanowisko próżniowe – to zaledwie fragment interaktywnej wystawy „Eksperymentuj!” Centrum Nauki Kopernik, która będzie dostępna w terminie 19-20 lutego w Dywitach. Wystawę, której sprowadzenie jest efektem współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Gmina Dywity zaprezentuje w szkole, gdzie powstaje obserwatorium astronomiczne.

Najmłodszych, ale również tych starszych mieszkańców Gminy Dywity i gości czeka już wkrótce wielka przygoda z nauką. W dniach 19-20 lutego w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Dywitach rozlokowana zostanie objazdowa wystawa interaktywna „Eksperymentuj!” z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. A na niej prawie 20 interaktywnych eksponatów do eksperymentowania i zaskakującego doświadczania nauki. Będzie m.in. Tablica Galtona, która obrazuje za pomocą spadających kulek tzw. rozkład Gaussa, uwięziona piłka, wirujące krzesełko, kula plazmowa, czy półkule magdeburskie i trójwymiarowe ciało ludzkie do składania. Podpowiadać z boku i przybliżać zasady działania na poszczególnych stanowiskach będą uczestnikom trzej edukatorzy z Centrum Nauki Kopernik. Szkoła w Dywitach nie przez przypadek będzie gospodarzem wystawy.

– To nasza innowacyjna i nowoczesna placówka, w której już za kilka miesięcy ruszy obserwatorium astronomiczne – mówi Jacek Szydło, wójt Gminy Dywity. – To szkoła z dwujęzycznymi oddziałami, która jest ciekawa nowinek oraz wiedzy matematyczno-fizycznej podanej w interesujący sposób.

Wystawa będzie dostępna głównie dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Dywity, ale w poniedziałek 19 lutego w godz. od 16.00-18.00 będą je mogły odwiedzić całe rodziny i osoby z zewnątrz. Wstęp jest wolny! Wystawa przyjedzie do Dywit dzięki współpracy gminy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które finansuje wystawę. W ciągu godziny z wystawy może skorzystać 60 – 70 osób. Chodzi tu głównie o komfort zwiedzania i zapewnienie zwiedzającym bezpieczeństwa.

cn-kopernik-wystawa-dywity

Źródło: UG Dywity

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Potrącenie rowerzysty na trasie Dobre Miasto – Lidzbark Warmiński

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego