Centrum Nauki Kopernik z interaktywną wystawą w Dywitach

Centrum Nauki Kopernik z interaktywną wystawą w Dywitach

- Kategoria: Wiadomości
0

naukobus

Tablica Galtona, szyfry, kula plazmowa, czy stanowisko próżniowe – to zaledwie fragment interaktywnej wystawy „Eksperymentuj!” Centrum Nauki Kopernik, która będzie dostępna w terminie 19-20 lutego w Dywitach. Wystawę, której sprowadzenie jest efektem współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Gmina Dywity zaprezentuje w szkole, gdzie powstaje obserwatorium astronomiczne.

Najmłodszych, ale również tych starszych mieszkańców Gminy Dywity i gości czeka już wkrótce wielka przygoda z nauką. W dniach 19-20 lutego w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Dywitach rozlokowana zostanie objazdowa wystawa interaktywna „Eksperymentuj!” z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. A na niej prawie 20 interaktywnych eksponatów do eksperymentowania i zaskakującego doświadczania nauki. Będzie m.in. Tablica Galtona, która obrazuje za pomocą spadających kulek tzw. rozkład Gaussa, uwięziona piłka, wirujące krzesełko, kula plazmowa, czy półkule magdeburskie i trójwymiarowe ciało ludzkie do składania. Podpowiadać z boku i przybliżać zasady działania na poszczególnych stanowiskach będą uczestnikom trzej edukatorzy z Centrum Nauki Kopernik. Szkoła w Dywitach nie przez przypadek będzie gospodarzem wystawy.

– To nasza innowacyjna i nowoczesna placówka, w której już za kilka miesięcy ruszy obserwatorium astronomiczne – mówi Jacek Szydło, wójt Gminy Dywity. – To szkoła z dwujęzycznymi oddziałami, która jest ciekawa nowinek oraz wiedzy matematyczno-fizycznej podanej w interesujący sposób.

Wystawa będzie dostępna głównie dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Dywity, ale w poniedziałek 19 lutego w godz. od 16.00-18.00 będą je mogły odwiedzić całe rodziny i osoby z zewnątrz. Wstęp jest wolny! Wystawa przyjedzie do Dywit dzięki współpracy gminy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które finansuje wystawę. W ciągu godziny z wystawy może skorzystać 60 – 70 osób. Chodzi tu głównie o komfort zwiedzania i zapewnienie zwiedzającym bezpieczeństwa.

cn-kopernik-wystawa-dywity

Źródło: UG Dywity

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Niszczyli świąteczne ozdoby – wypatrzył ich operator monitoringu [VIDEO]

Dziś w nocy kamery monitoringu miejskiego uchwyciły dwóch