Dachowanie busa w przydrożnym rowie. Kierowca by pijany

Dachowanie busa w przydrożnym rowie. Kierowca by pijany

- Kategoria: Na sygnale
0

dachowanie-bus

Bezmyślnością wykazał się 63-letni mieszkaniec Wielbarka, który pomimo, że był pijany wsiadł za kierownicę samochodu. Nie zachował ostrożności, hamował przed poprzedzającym go samochodem, stracił panowanie nad busem, którym jechał i dachował w przydrożnym rowie.

Do zdarzenia doszło przed godziną 10.00 na drodze K-51 pomiędzy Plęsami a Połęczem. 63-latek hamował przed poprzedzającym go samochodem, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, a następnie do rowu, gdzie pojazd którym jechał przewrócił się na dach. Mężczyzna może mówić o dużym szczęściu, bo nic mu się nie stało i sam wydostał się z auta. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia zbadali stan trzeźwości mężczyzny, mieszkaniec Wielbarka miał promil alkoholu w organizmie. Zatrzymano jego prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny uszkodzonego busa.

Kierowca nie uniknie odpowiedzialności za spowodowanie kolizji oraz jazdę pod wpływem alkoholu. Grozi mu kara pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami, oraz kara finansowa w kwocie nie mniejszej niż 5.000 złotych.

Źródło: KWP Olsztyn (mk/in)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Policjanci zlikwidowali plantację i zabezpieczyli ponad 300 krzaków marihuany

Drobiazgowa praca operacyjna mrągowskich policjantów przyniosła efekty w