Bratki i stokrotki ozdobią centrum miasta

Bratki i stokrotki ozdobią centrum miasta

- Kategoria: Wiadomości
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

W centrum Olsztyna rozpoczęło się sadzenie wiosennych roślin. Nowością w tym roku będą stokrotki, które posadzone zostaną w donicach na Starym Mieście. Będzie ich ponad 3,5 tys. szt.

W sumie miasto ozdobi ponad 20 tys. kwiatów. Bratki w kolorach od czerwonego przez żółty, fioletowy i niebieski i biały ozdobią okolice ulic Pieniężnego, 1 Maja, Piłsudskiego oraz placu Roosevelta i Jedności Słowiańskiej. Na ulicach Dąbrowszczaków i Mickiewicza pojawią się również wieloletnie tulipany i żonkile.

Kwiaty będą cieszyć oczy mieszkańców do maja kiedy planowane jest nowe nasadzenie letnie. – Nowa roślinność letnia pojawi się Olsztynie po „zimnych ogrodnikach” czyli po 15 maja – informuje ogrodnik miejski, Tekla Żurkowska. – Będą to m.in. pelargonie i begonie, które pozostaną z nami do jesieni.

Obsadzeniem kwietników roślinami sezonowymi na terenie Olsztyna wraz z ich pielęgnacją w 2017 r. zajmie się firma Skanska S.A., która zrealizuje zadanie za niespełna 440 tys. zł.

Źródło: UM Olsztyna/własne

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

VII Olsztyński Zlot Miłośników Pojazdów PRL

Stowarzyszenie „Trabi Ekipa Warmia i Mazury” zaprasza na