Będą oceniać 14 nadesłanych koncepcji nowego stadionu

Będą oceniać 14 nadesłanych koncepcji nowego stadionu

- Kategoria: Wiadomości
0

stadion-stomil

Zbliża się do końca pierwszy etap konkursu architektonicznego na nowy stadion w Olsztynie. Teraz jurorzy ocenią nadesłane propozycje.

Konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej przebudowy stadionu miejskiego przy al. Piłsudskiego został ogłoszony 1 lipca. Organizatorem jest olsztyński oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich, z którym porozumiał się Urząd Miasta.

Działania realizowane są w kilku etapach. Najpierw trzeba było złożyć wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie. Zaproszone zostały tylko te zespoły, które spełniły warunki zapisane w regulaminie. Łącznie możliwość zaprezentowania swoich prac dostały 44 pracownie.

Właśnie minął czas na złożenie prac konkursowych. Jurorzy będą oceniać 14 propozycji, bo tyle dotarło do organizatorów przed upływem terminu zgłoszeń. Sąd Konkursowy zbierze się 10 i 11 października, aby wybrać nie więcej, niż cztery najlepsze prace.

Przedstawione opracowania będą oceniane na podstawie kilku kryteriów:
– jakość, atrakcyjność i realność rozwiązań urbanistycznych;
– atrakcyjność i realność rozwiązań architektonicznych;
– funkcjonalność i proponowany sposób etapowania inwestycji;
– ekonomika przyjętych rozwiązań i ich wpływ (w tym rozwiązań proekologicznych) na koszt budowy i eksploatacji obiektu.

Za ostatnie kryterium można dostać 10 punktów, w pozostałych przypadkach – po 30. Pod uwagę będą brane tylko te prace, które zdobędą co najmniej 70 „oczek”.

Ogłoszenie wyników I etapu oraz pokonkursowa wystawa – 12 października. Najlepszą pracę całego konkursu poznamy 14 grudnia podczas uroczystej gali.

Źródło: UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

15 lutego ruszyła akcja składania rocznych PIT-ów

Akcja e-PIT 2020 – czas, start. Rozpoczęła się kolejną