Aquasfera areną główną Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu

Aquasfera areną główną Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu

- Kategoria: Sport
0

plywanie

Wodne Centrum Rekreacyjno-Sportowe Aquasfera Galeria Warmińska będzie w przyszłym tygodniu areną wielkiej imprezy pływackiej. W dniach 15-19 maja w tym obiekcie odbędą się Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu.

Olsztyńska Aquasfera od lat cieszy się bardzo dobrą marką w kraju – Polski Związek Pływacki w ostatnich latach regularnie powierzał Olsztynowi i Ośrodkowi Sportu i Rekreacji organizację mistrzostw Polski juniorów do lat 14, w tym roku przyszedł czas na zawody najwyższej rangi.

Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców Olsztyn 2019 to gwarancja wysokiego poziomu sportowego, to zapowiedź wielkich emocji i znakomitej obsady. W zawodach ma wystartować około 600 polskich pływaków, na listach startowych (zapisy kończą się 10 maja) powinny się znaleźć takie gwiazdy jak m.in. Radosław Kawęcki (trzykrotny mistrz świata specjalizujący się w stylu grzbietowym) i Konrad Czerniak (trzykrotny medalista MŚ i olimpijczyk z Londynu i Rio de Janeiro). A zawody w Aquasferze to dla polskich pływaków kwalifikacje i przetarcie przed ważnymi imprezami międzynarodowymi – lipcowymi mistrzostwami świata seniorów w Gwangju w Korei Południowej oraz lipcowymi mistrzostwami Europy juniorów w Kazaniu i sierpniowymi mistrzostwami świata juniorów w Budapeszcie.

W 2018 roku mistrzostwa Polski w pływaniu odbyły się w Zatoce Sportu w Łodzi, gdzie po medale sięgał m.in. olsztynianin Krzysztof Pielowski – zawodnik reprezentujący AZS UWM Olsztyn zdobył srebro na 1500 m i brąz na 800 stylem dowolnym. W poprzedniej edycji wielką formę zaprezentowało kilka zawodniczek i zawodników sięgając po kilka złotych krążków. Czy podobnie będzie i u nas?

Wielokrotni złoci medaliści Łódź 2018

Wojciech Wojdak (BOSiR Brzesko) – złote medale na 400, 800 i 1500 m stylem dowolnym

Paulina Piechota (UKS 190 Łódź) –  złote medale na 400, 800 i 1500 m stylem dowolnym

Weronika Hallman (AZS AWF Warszawa) – złote medale na 50, 100 i 200 m stylem klasycznym

Jan Świtkowski (AZS UMCS Lublin) – złote medale na 100 i 200 m stylem motylkowym oraz 200 m stylem zmiennym

Kacper Majchrzak (Warta Poznań) – złote medale na 100 i 200 m stylem dowolnym

Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław) – złote medale 50 i 100 m stylem grzbietowym

Anna Dowgiert (Warta Poznań) – złote medale 50 i 100 m stylem motylkowym

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Kontrole przyłączy kanalizacyjnych

W Olsztynie rozpoczęły się kontrole nieruchomości, które mają