Amatorzy jazdy „na podwójnym” gazie w rękach olsztyńskiej policji

Amatorzy jazdy „na podwójnym” gazie w rękach olsztyńskiej policji

- Kategoria: Na sygnale
0

policja-drogowka

Olsztyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który będąc nietrzeźwym jeździł swoim samochodem ulicami Olsztynka. Na szczęście nie doszło do tragedii. Kierujący podczas kontroli drogowej miał prawie promil alkoholu w organizmie. Kilka godzin później policjanci pracowali na miejscu kolizji. 57-letni mieszkaniec Olsztyna mając ponad 2 promile, wjechał rowerem w samochód. Za popełnione przestępstwa mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem.

Pierwszy nietrzeźwy kierujący wpadł podczas kontroli drogowej w Olsztynku na ul. Mrongowiusza. Policjanci zatrzymali do rutynowej kontroli kierującego osobowym oplem. Jak się okazało 60-letni Janusz K. miał prawie promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze przeprowadzający interwencje zatrzymali kierującemu uprawnienia a pojazd przekazali osobie wskazanej.

Kilka godzin później, tuż przed godziną 17.00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Artyleryjskiej w Olsztynie. Interweniujący policjanci ustalili, że doszło do kolizji rowerzysty z bmw na przejściu dla pieszych. W trakcie interwencji okazało się, że 57-letni rowerzysta jest kompletnie pijany. Wykonane przez funkcjonariuszy czynności wskazywały, że na przejściu dla pieszych Leszek K. mając ponad 2 promile, wjechał w bok jadącego ul. Artyleryjską bmw.

Wobec amatorów jazdy „na podwójnym” gazie kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat dwóch oraz zakaz prowadzenia pojazdów na 10 lat. 57-letni mieszkaniec Olsztyna odpowie za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości. Nie wykluczone, że odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.

Źródło: KMP Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

15 lutego ruszyła akcja składania rocznych PIT-ów

Akcja e-PIT 2020 – czas, start. Rozpoczęła się kolejną