Wkręceni w Olsztyn – gra terenowa

Wkręceni w Olsztyn – gra terenowa

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. mat. prasowefot. mat. prasowe

Już w środę, 21 marca, o godzinie 13:00, odbędzie się pierwsza edycja gry terenowej, która ma zapoznać olsztynian z historią ich miasta. Gra odbędzie się na terenie Starego Miasta.

Z inicjatywą zorganizowania takie eventu wyszła grupa 6 dziewczyn z XII LO w Olsztynie. Zauważyły one, że mieszkańcy naszego miasta, tak na prawdę nic o nim nie wiedzą.

– Po przeprowadzeniu sondy, której wyniki można zobaczyć na naszym facebook’u, zauważyłyśmy niski poziom znajomości historii własnego miasta. Od pewnego czasu zastanawiałyśmy się nad zrobieniem projektu społecznego w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii” i nagle pomysł przyszedł do nas sam – mówi jedna z członkiń.

Uczennice postanowiły zmienić obecną sytuację i już w pierwszy dzień wiosny odbędzie się pierwszy raz gra w całości ułożona i
zorganizowana przez pomysłodawczynie. Weźmie w niej udział głównie pierwsze klasy liceum. Gra trwać będzie około godziny a niektóre z punktów to Wysoka Brama, Stary Ratusz czy Dom Gazety Olsztyńskiej.

– Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy będą się świetnie bawić. Choć jest to pierwszy dzień wiosny i dzień wagarowicza, wierzymy, że przyjdzie sporo młodzieży. A jeśli w tej edycji zauważymy spore zainteresowanie, na pewno nie poprzestaniemy na jednej edycji – dodaje.

Uczennice liczą na dużą liczbę zainteresowanych, a my trzymamy kciuki i również zapraszamy do wzięcia udziału w tej grze

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Policja ustaliła tożsamość mężczyzny wyłowionego z Jeziora Długiego

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie ustalili