Wkręceni w Olsztyn – gra terenowa

Wkręceni w Olsztyn – gra terenowa

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. mat. prasowefot. mat. prasowe

Już w środę, 21 marca, o godzinie 13:00, odbędzie się pierwsza edycja gry terenowej, która ma zapoznać olsztynian z historią ich miasta. Gra odbędzie się na terenie Starego Miasta.

Z inicjatywą zorganizowania takie eventu wyszła grupa 6 dziewczyn z XII LO w Olsztynie. Zauważyły one, że mieszkańcy naszego miasta, tak na prawdę nic o nim nie wiedzą.

– Po przeprowadzeniu sondy, której wyniki można zobaczyć na naszym facebook’u, zauważyłyśmy niski poziom znajomości historii własnego miasta. Od pewnego czasu zastanawiałyśmy się nad zrobieniem projektu społecznego w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii” i nagle pomysł przyszedł do nas sam – mówi jedna z członkiń.

Uczennice postanowiły zmienić obecną sytuację i już w pierwszy dzień wiosny odbędzie się pierwszy raz gra w całości ułożona i
zorganizowana przez pomysłodawczynie. Weźmie w niej udział głównie pierwsze klasy liceum. Gra trwać będzie około godziny a niektóre z punktów to Wysoka Brama, Stary Ratusz czy Dom Gazety Olsztyńskiej.

– Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy będą się świetnie bawić. Choć jest to pierwszy dzień wiosny i dzień wagarowicza, wierzymy, że przyjdzie sporo młodzieży. A jeśli w tej edycji zauważymy spore zainteresowanie, na pewno nie poprzestaniemy na jednej edycji – dodaje.

Uczennice liczą na dużą liczbę zainteresowanych, a my trzymamy kciuki i również zapraszamy do wzięcia udziału w tej grze

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Prezes Stomilu Olsztyn złożył rezygnację ze stanowiska

W piątek, 22 lutego, prezes Stomilu Olsztyn Maciej