33 zarzuty dla 13-latka za dokonanie transakcji płatniczych z internetowego konta bankowego rodziców „wirtualnego kolegi”

33 zarzuty dla 13-latka za dokonanie transakcji płatniczych z internetowego konta bankowego rodziców „wirtualnego kolegi”

- Kategoria: Na sygnale
0

komputer

Pewien 13-latek, mieszkaniec woj. kujawsko – pomorskiego, przejął od swojego rówieśnika konto do gry internetowej w celu jej ulepszenia. W systemie przekazanej gry zapisane były dane do internetowego konta bankowego rodziców właściciela gry. 13-latek bez zgody ich zgody dokonał aż 33 transakcji internetowych celem zdobycia kolejnych „leveli” w wirtualnym świecie. Sprawa wyszła na jaw, gdy 46-letnia mieszkanka Szczytna postanowiła opłacić rachunki. Zdumiona kobieta odkryła, że na jej koncie brakuje około 1600 złotych. Sprawą 13-letniego mieszkańca województwa kujawsko – pomorskiego niebawem zajmie się sąd rodziny.

Chłopiec przejął od swojego rówieśnika, mieszkańca Szczytna, konto do gry internetowej. Chłopcy za pośrednictwem portalu społecznościowego uzgodnili, że ulepszy on grę i zdobędzie kilka „leveli” w wirtualnym świecie. Nieświadomi zawartego porozumienia pomiędzy chłopcami rodzice nie wykasowali danych do swojego internetowego konta bankowego. 13-latek wykorzystując dostęp do środków pieniężnych rodziców dokonał aż 33 transakcji internetowych w celu ulepszenia gry. Sprawa wyszła na jaw, gdy 46-letnia mieszkanka Szczytna, chcąc dokonać opłat za rachunki zauważyła brak środków pieniężnych na koncie. Pokrzywdzona oświadczyła, że straciła blisko 1600 złotych.

Szczycieńscy śledczy ustalili dane 13-latka i skontaktowali się z jego rodzicami. Chłopiec niebawem stanie przed sądem rodzinnym, aby wytłumaczy się ze swojego zachowania.

Źróło: KWP Olsztyn (ic/rj)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

1306 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – 15 na Warmii i Mazurach

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (28.09) o 1306 nowych