25-latek spowodował kolizję na Al. Wojska Polskiego. Zatrzymano mu prawo jazdy

25-latek spowodował kolizję na Al. Wojska Polskiego. Zatrzymano mu prawo jazdy

- Kategoria: Na sygnale
0

20170207-114041.jpg

Olsztyńscy policjanci pracowali na miejscu groźnie wyglądającej kolizji. 25-letni kierowca BMW nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad autem i uderzył w stojącego przed skrzyżowaniem Volkswagena. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy sprawcy kolizji, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło wczoraj (06.02.2017) około godz. 20:00 na ulicy Wojska Polskiego w Olsztynie. 25-letni kierowca BMW nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad rozpędzonym autem i uderzył w stojącego przed skrzyżowaniem osobowego VW.

Mężczyzna kierujący BMW był trzeźwy. Razem z nim w aucie podróżowała kobieta i małe dziecko. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia podjęli decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy 25-latkowi. Sporządzili również dokumentację z kolizji, która razem z wnioskiem o ukaranie trafi do sądu. To tam podjęta zostanie decyzja o tym, czy mężczyzna zachowa uprawnienia do kierowania pojazdami.

Powyższe nagranie olsztyńskiego ITS-u publikujemy ku przestrodze dla innych kierowców.

Zima to czas, kiedy warunki drogowe wymagają od kierowców wzmożonej koncentracji i szczególnej ostrożności. Opady śniegu, marznącego deszczu oraz gęste mgły sprawiają, że widoczność znacznie się pogarsza, a droga hamowania wydłuża. Dlatego kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu i dostosować prędkość do warunków panujących na drodze.

Źródło: KWP Olsztyn (AB/TM)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Konsultacje społeczne dotyczące utworzenia nowych posterunków policji w Olsztynie

Komendant Miejski Policji w Olsztynie zaprasza mieszkańców Olsztyna