25-latek odpowie za posiadanie środków odurzających i jazdę pod wpływem alkoholu

25-latek odpowie za posiadanie środków odurzających i jazdę pod wpływem alkoholu

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Funkcjonariusze Straży Uniwersyteckiej po krótkim pościgu ujęli nietrzeźwego kierowcę. 25-latek podczas ucieczki wyrzucił papierowe zawiniątko z suszem roślinnym. Badanie potwierdziło, że jest to marihuana. Mieszkaniec Ostródy został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty.

W nocy z czwartku na piątek (16/17.03.2017) około godz. 3:00 funkcjonariusze Straży Uniwersyteckiej UWM w Olsztynie zauważyli na ul. Kanafojskiego dziwnie zachowującą się osobę, która po chwili wsiadła do zaparkowanego opla i odjechał. Podejrzewając, że może znajdować się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających strażnicy pojechali za nim. Siedzący za kierownicą 25-latek widząc, że jest obserwowany przez jadących za nim strażników, zaczął uciekać. Kiedy zorientował się, że strażnicy są tuż za nim postanowił zatrzymać auto i uciekać piechotą.

Funkcjonariusze ruszyli za nim i po krótkim pościgu ujęli go. Przez cały czas byli w kontakcie ze swoim dowódcą obserwującym całe zajście na kamerach monitoringu. To on poinformował swoich podwładnych, że uciekinier podczas ucieczki wyrzucił coś z kieszeni. Strażnicy wrócili w to miejsce i zabezpieczyli papierowe zawiniątko z suszem roślinnym. Wezwali również policjantów, którzy potwierdzili ich podejrzenia.

Młody mieszkaniec Ostródy znajdował się pod wpływem alkoholu. Miał ponad promil tej substancji w organizmie.

Badanie zabezpieczonego suszu roślinnego wykazało, że jest to marihuana.

25-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym znajdując się pod wpływem alkoholu oraz posiadania środków odurzających. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (AB/TM)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

VII Olsztyński Zlot Miłośników Pojazdów PRL

Stowarzyszenie „Trabi Ekipa Warmia i Mazury” zaprasza na