15-latka poczęstowała koleżankę środkiem odurzającym. Nastolatka trafiła do szpitala

15-latka poczęstowała koleżankę środkiem odurzającym. Nastolatka trafiła do szpitala

- Kategoria: Na sygnale
0

karetka1

Na oddział dziecięcy wojewódzkiego szpitala w Olsztynie trafiła z objawami zatrucia 16-latka z powiatu lidzbarskiego. Dziewczyna „świętując” swoje urodziny zapaliła środki odurzające niewiadomego pochodzenia. Okazało się, że dostała je od koleżanki. Sprawą zajęli się lidzbarscy policjanci.

Lidzbarscy policjanci przeprowadzili interwencję, w trakcie której młoda dziewczyna zgłosiła, że źle się czuje i potrzebuje pomocy. Nastolatka informowała, że nie może ustać na nogach i drętwieją jej kończyny. We wskazane miejsce natychmiast pojechał policyjny patrol.

Jak ustalili funkcjonariusze dwie nastolatki z powiatu lidzbarskiego oraz ich 15-letni kolega urządzili sobie spotkanie, podczas którego 15-latka poczęstowała o rok starszą koleżankę środkiem odurzającym niewiadomego pochodzenia. Dziewczyna tego dnia obchodziła swoje 16-ste urodziny. Jak ustalono nastolatki paliły susz roślinny.

Na miejsce została wezwana załoga karetki pogotowia, która przetransportowała nastolatkę z objawami zatrucia do szpitala dziecięcego w Olsztynie.

Policjanci jeszcze tego samego dnia dotarli do 15-latki. Dziewczyna została przesłuchana. Teraz ze swojego zachowania będzie musiała wytłumaczyć się przed sądem rodzinnym i nieletnich, który zadecyduje o jej dalszym losie.

Źródo: KWP Olsztyn (mk/rj)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

VII Olsztyński Zlot Miłośników Pojazdów PRL

Stowarzyszenie „Trabi Ekipa Warmia i Mazury” zaprasza na