Na sygnale

Zwabiony przez kobiety utknął na balkonie

O tym, jak nietypowy finał może mieć wołanie pięknych kobiet przekonał się 30-letni mieszkaniec gminy Młynary. Zachęcany do spotkania okrzykami z okien na drugim piętrze kamiennicy, nie pozwolił paniom długo czekać. Chwilę później wspiął się na balkon, z którego nie mógł się już wydostać. Szybko okazało się, że nieznajome zażartowały z 30-latka, zwabiając go nie do swojego mieszkania. Panie uśmiechem pożegnały mężczyznę, on natomiast z zatrwożoną miną czekał na przyjazd policjantów i strażaków, dzięki którym twardo stanął na ziemi.

Do niecodziennej sytuacji doszło w piątkowy wieczór w Braniewie. Po godz. 22.00, 30-letni mężczyzna poinformował policję oraz straż pożarną o tym, że potrzebuje pomocy, bo utknął na balkonie, na wysokości drugiego piętra budynku.

Początkowo zgłaszający nie potrafił wyjaśnić dlaczego znalazł się w takim miejscu. Rozmowy z funkcjonariuszami przyniosły jednak odpowiedzi na wszelkie pytania.

Z policyjnych ustaleń wynika, że 30-latek idąc z kolegą ulicą Kościuszki usłyszał z okna wołanie nieznanych kobiet. Panie zapraszały do środka, tłumacząc, że same nie mogą zejść, ponieważ mają zamknięte drzwi. Doradzały, żeby koledzy weszli balkonem. Na reakcję nie musiały długo czekać.

Po chwili 30-latek rozpoczął wspinaczkę przedostając się z jednego balkonu na drugi. Gdy był już na miejscu zorientował się, że nieznajome znajdują się w innym mieszkaniu. Kobiety śmiejąc się z 30-latka wyszły na miasto, pozostawiając go samemu sobie. 30-latek wszedł do środka, drzwi wejściowe były jednak zamknięte.

Zrozumiał, że nie da rady sam zejść z powrotem, zadzwonił więc po policję i straż pożarną. Przy użyciu podnośnika hydraulicznego został zdjęty z balkonu. Na tym jednak się nie skończyło. Policjanci doprowadzili mężczyznę do komendy, a następnie sprawdzili dokładnie czy z pomieszczeń, w których się znajdował nic nie zginęło.

Po zweryfikowaniu przez funkcjonariuszy zeznań oraz upewnieniu się, że wspinając się nie miał złych zamiarów, 30-latek został zwolniony. Ten wieczór zapamięta pewnie na długo.

Źródło: KWP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*