Zobacz życie pary puszczyków w internecie

- Kategoria: Ciekawostki
0

Internauci mogą od dziś podglądać życie pary puszczyków. Leśnicy z Nadleśnictwa Dobrocin jedną z kamer zainstalowali wewnątrz dziupli.

– Mamy nadzieję, że obserwowanie codziennego życia tych cichych i skrytych a jednocześnie pięknych ptaków będzie prawdziwą przyjemnością dla internautów – mówi Szymon Nowak, nadleśniczy Nadleśnictwa Dobrocin. Leśnicy z Dobrocin zadbali o to, aby każdy mógł dosłownie zajrzeć do dziupli puszczyków. Jedna z kamer zainstalowana jest wewnątrz dziupli, druga zamontowana jest na zewnątrz. – Kamera, którą umieściliśmy w środku dziupli jest kamerą na podczerwień, więc mimo ciemności panującej w dziupli, obraz jest dobrze widoczny – dodaje nadleśniczy Nowak.

Leśnicy z Dobrocina wierzą, że internauci będą mieli okazję obejrzeć, jak sowia rodzina się powiększa. Puszczyki składają jaja w marcu. Obraz z kamer obserwujących życie puszczyków dostępny jest na stronach internetowych Nadleśnictwa Dobrocin i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.

Link do obserwacji puszczyków

olsztyn.lasy.gov.pl

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Drogowe podsumowanie weekendu

W ubiegły weekend na drogach Olsztyna i powiatu