Zobacz, jak wygląda rodzinne życie bielików z Nadleśnictwa Dobrocin

- Kategoria: Ciekawostki
0

Rodzinne życie bielików z Dobrocina można podglądać online na stronach internetowych Nadleśnictwa Dobrocin i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.

Dwa dorosłe bieliki – Jutrzenka i Blask w Nadleśnictwie Dobrocin pojawiły się przy gnieździe na Walentynki, czyli 14 lutego i od razu zaczęły porządki. Przez najbliższe tygodnie coraz częściej będą pojawiać się przy gnieździe i znosić do niego nowy materiał: głównie różnej wielkości i średnicy gałęzie oraz suchą trawę na wyściółkę.

Ponieważ nie zawsze będą to dwa ptaki jednocześnie, a ich aktywność będzie ograniczona do godzin porannych, przez znaczną część dnia gniazdo będzie puste. Ptaki sporą cześć czasu będą także poświęcać na zdobywanie pożywienia na pobliskich jeziorach.

Dopiero na kilka dni przed złożeniem pierwszego jaja będą przebywać na i przy gnieździe już w sposób bardziej zauważalny, w tym także w godzinach popołudniowych. Oba bieliki będą wtedy „na próbę” zajmować pozycję wysiadującą. Sygnałem, że rozpoczęło się już wysiadywanie będzie pierwszy nocleg samicy na gnieździe, co przypuszczalnie nastąpi około 10-15 marca.

LINK DO TRANSMISJI

 

Źródło, fot.: RDLP Olsztyn

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się