Na sygnale

Znęcał się nad swoją partnerką. Został zatrzymany

Do policyjnego aresztu trafił 33-letni mieszkaniec Olsztyna, który od czterech lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją partnerką. Wczoraj 34-letnia kobieta powiedziała dość i o wszystkim powiadomiła policję. Podobna sytuacja miała już miejsce kilka lat wcześniej, jednak ostatecznie pokrzywdzona wszystko odwołała. Zgodnie z kodeksem karnym za sprawcy znęcania może grozić kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (15.11.2018r.) po godzinie 22.00 policjanci interweniowali wobec 33-letniego mieszkańca Olsztyna, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją o rok starszą partnerką. O tym, że w jednym z mieszkań jest awantura, policjantów powiadomili sąsiedzi, którzy nie mogli obojętnie przyglądać się takiemu zachowaniu.

Gdy policjanci weszli do mieszkania, z którego dobiegały hałasy, zastali w nim roztrzęsioną kobietę, która z trudem opowiedziała o tym co przed chwilą miało miejsce. Jej partner miał wielokrotnie odnosić się do pokrzywdzonej w sposób wulgarny. Jakby tego było mało, mężczyzna nie szczędził kobiecie szturchnięć, szarpnięć, uderzeń w głowę czy kopnięć.

Policjanci ustalili, że do takiej sytuacji dochodziło już wcześniej jednak kobieta nie chciała angażować w swoje problemy instytucji pomocowych. Kilka lat temu nawet złożyła odpowiednie zawiadomienie dotyczące zachowania swojego partnera – ostatecznie wszystko wycofała. Policjanci mają nadzieję, że tym razem 34-latka nie podda się i doprowadzi sprawę do końca, tym bardziej, że licznym awanturom przygląda się ich kilkuletnia córka.

Funkcjonariusze w obawie o zagrożenie życia i zdrowia kobiety oraz jej dziecka zatrzymali agresora i osadzili go w policyjnym areszcie. Badanie alkomatem wykazało, że podczas interwencji 33-latek był pijany, miał ponad promil alkoholu w organizmie. Gdy wytrzeźwieje zostanie przesłuchany. Prawdopodobnie zostanie mu przedstawiony zarzut znęcania się nad swoją partnerką, za który kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*