Na sygnale

Znęcał się nad rodziną i groził żonie podpaleniem. 39-latek tymczasowo aresztowany

Gehenna 38-letniej kobiety i jej dwójki dzieci trwała przynajmniej od trzech lat. W tym czasie, mąż pokrzywdzonej miał wielokrotnie wszczynać awantury, wyzywać swoją żonę, bić ją a nawet grozić pozbawieniem życia poprzez podpalenie. Wszystko w zaciszu czterech ścian jednego z olsztyńskich mieszkań, w którym wychowywała się dwójka nieletnich dzieci. W końcu kobieta nie wytrzymała i o niebezpiecznych zachowaniach swojego męża poinformowała policję. Sprawca znęcania się nad rodziną decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

W ubiegły piątek (14.11.2020) po godzinie 2:00 olsztyńscy policjanci zostali wezwani do interwencji związanej z awantura domową. Sprawcą okazał się 39-letni mężczyzna, który od 2017 roku miał stosować przemoc fizyczną i psychiczną wobec swojej żony w obecności dwójki nieletnich dzieci. Agresja wobec członków rodziny narastała w mężczyźnie zwłaszcza gdy znajdował się w stanie nietrzeźwości, tak jak było to również w tym przypadku.

Podczas interwencji od roztrzęsionej kobiety, policjanci dowiedzieli się, że 39-latek będąc pod wpływem alkoholu znęcał się nad nią fizycznie i psychicznie. Mężczyzna wyzywał, szarpał, uderzał i poniżał swoją żonę jak również kierował w jej stronę groźby pozbawienia życia. Dramat rodziny rozgrywał się na oczach nieletnich dzieci. W mieszkaniu panował bałagan, na podłodze leżał telewizor, który wcześniej miał podpalić agresywny mężczyzna. Jakby tego było mało, 39-latek oblał swoją żonę benzyną do napełniania zapalniczek i groził jej podpaleniem.

39-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Badanie alkomatem potwierdziło, że w chwili interwencji mężczyzna był nietrzeźwy, w jego organizmie krążyło ponad pół promila alkoholu. Zebrany materiał dowodowy błyskawicznie trafił do prokuratora, który wystąpił z wnioskiem do sądu o natychmiastowe odizolowanie agresora. Ostatecznie decyzją sądu wobec 39-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad członkami rodziny, sprawcy grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn (rp/tm)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*