Ciekawostki

Znana usługa już dostępna w Olsztynie – na start proponuje zniżki

Od 27 lutego, od godziny 10 mieszkańcy Olsztyna mogą zamawiać z dostawą do domu niemal wszystko. Dania z ulubionej restauracji, bukiet kwiatów z kwiaciarni, tabletki przeciwbólowe, płytę ulubionego wykonawcy – teraz można zamówić to przez aplikację Glovo. Na początek przygotowano promocje dla nowych użytkowników.

Co to jest Glovo i gdzie działa w Olsztynie?

Glovo to aplikacja mobilna dla tych, którzy chcą kupić, odebrać lub wysłać coś za pomocą kuriera, czyli niezależnego dostawcy podłączonego do platformy w danym mieście. Mieszkańcy Olsztyna mogą wybierać i zamawiać produkty z kilku kategorii:

  • Przekąski i napoje – dostawy z wybranych kawiarni i piekarni,
  • Jedzenie – dania z wielu restauracji np. Pasibus, KFC, Pizzeria Roma,
  • Supermarkety – codzienne zakupy spożywcze,
  • Kurier – usługa polegająca na przewiezieniu przedmiotu np. kluczy (wszystko to, co się zmieści w plecakach kurierskich) z punktu A do punktu B,
  • Apteki – produkty parafarmaceutyczne czyli leki bez recepty,
  • Prezenty – np. kwiaty, książki,
  • Cokolwiek – wpisujemy swoje życzenie i czekamy na odpowiedź kuriera o możliwości nabycia i dostawy produktu.

 – Olsztyn to 16. miasto, w którym działa Glovo. Dzięki aplikacji mieszkańcy będą mogli zamawiać dowolne dania lub artykuły z około 50 punktów, a przesyłka zostanie dostarczona w mniej niż godzinę. Działalność rozpoczynamy w centrum i okolicach między innymi na Osiedlu Kormoran i na Brzezinach. Obszar dostaw z biegiem czasu będzie powiększał – mówi Maria Raszdorf, Marketing Manager w Glovo.

Dla nowych użytkowników przygotowano specjalny kod o treści PLGLOVO, który gwarantuje trzy darmowe dostawy. Wystarczy go wpisać w zakładce „kody promocyjne”, znajdującej się w głównym menu aplikacji.

Jak działa aplikacja?

By skorzystać z usługi, należy założyć konto na stronie internetowej Glovo lub ściągnąć aplikację mobilną ze sklepów App Store lub Google Play. Kolejno wybrać interesującą nas kategorię oraz złożyć zamówienie. W aplikacji nie ma wymogu osiągnięcia kwoty minimalnej, dlatego nie trzeba zamawiać dań lub produktów ponad te, na które mamy ochotę lub są nam potrzebne.

Przez cały czas trwania dostawy, można zlokalizować położenie kuriera w czasie rzeczywistym. Dzięki temu wiemy, w jakim miejscu znajduje się przesyłka. Co więcej, w każdym momencie możemy skontaktować się z dostawcą przez przejrzysty i intuicyjny czat, aby na przykład przekazać instrukcje dotyczące dostarczenia zamówienia.

Koszt dostawy zaczyna się od 5,99 zł. Aplikacja akceptuje karty kredytowe i debetowe Visa, MasterCard i American Express.

 

Glovo w Polsce

Hiszpański start-up pojawił się w Polsce w lipcu 2019 roku przejmując PizzaPortal. Glovo zapowiada, że dąży do uzyskania miana lidera na rynku dostaw w Polsce – od czasu wejściu do kraju aplikację pobrano ponad 300 000 razy. Już teraz z usługi skorzystamy w 16 miastach w Polsce: Warszawie, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Toruniu, Szczecinie, Lublinie, Bydgoszczy, Białymstoku, Rzeszowie i Olsztynie.

O Glovo

Glovo to aplikacja, która pozwala kupować, odbierać i wysyłać dowolny produkt w tym samym mieście w czasie krótszym niż godzina. Ma ponad 1,8 miliona aktywnych użytkowników miesięcznie i 25 000 partnerów stowarzyszonych. Glovo działa w 298 miastach w 22 krajach, w tym w EMEA, LATAM, a nawet w Afryce Subsaharyjskiej. Glovo zatrudnia obecnie ponad 1500 osób na całym świecie w tym ponad 600 pracowników w Barcelonie. Na ten moment więcej niż 50 000 aktywnych kurierów zarabia na platformie.

Więcej informacji na stronie: www.glovoapp.com

Źróło: mat. prasowy dotrelations.pl

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*