Wiadomości

Znamy trasę III Olsztyńskiego Marszu Równości

Olsztyński Marsz Równości po raz trzeci przejdzie przez miasto w sobotę, 20 maja. Organizatorki zdradziły, którędy przebiegnie jego trasa.

III Olsztyński Marsz Równości rozpocznie się przy Muzeum Nowoczesności w Parku Centralnym o godz. 12:00, choć stoiska organizacji pozarządowych i sklepów z produktami o tematyce LGBT+ będą czynne już od 11:00. Pochód przejdzie ulicami: Knosały, Szrajbera, Pieniężnego, Piłsudskiego, by zawrócić pod ratusz i ponownie przejść Pieniężnego oraz Szrajbera. Dalsza część trasy to ul. Śliwy i al. Warszawska z zakończeniem na ul. Oczapowskiego, przy której znajduje się Klub Studencki Antałek. W nim odbędzie się afterparty, na które wstęp jest wolny – w programie m.in. QueerQuiz, karaoke oraz Drag Show. Ruchem podczas przemarszu będzie kierować policja.

Staramy się, by marsz równości był dostępny również dla innych grup mniejszościowych, np. społeczności osób głuchych, dlatego cała jego treść będzie tłumaczona na Polski Język Migowy i język polski. Ponadto dla osób z wrażliwym słuchem przygotowałyśmy zatyczki do uszu – tłumaczy Agata Szerszeniewicz, jedna z organizatorek.

Marsze równości to lokalne święta społeczności LGBT+. W tym roku marsz w Olsztynie przejdzie pod hasłem „Wszyscy chcą kochać”, by podkreślić konieczność uchwalenia ustawy o małżeństwach jednopłciowych i związkach partnerskich. Patronat honorowy nad marszem objął prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz oraz Komisja Europejska.

 

III Olsztyński Marsz Równości

okolice Muzeum Nowoczesności

Park Centralny

godz. 11:00 otwarcie stoisk

godz. 12:00 początek przemarszu

godz. 14:00 otwarcie klubu Antałek

godz. 17:00 oficjalne rozpoczęcie afterparty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*