Piłka nożnaSport

Znamy mistrzów Warmii i Mazur, którzy w Wielkim Finale powalczą o Puchar Tymbarku!

Po dwóch dniach pasjonującej rywalizacji poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa warmińsko-mazurskiego do lat 8, 10 i 12. W zakończonym finale wojewódzkim XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” triumfowały zespoły chłopców i dziewczynek UKS Mały Jeziorak w kategorii U-8, SP 18 Olsztyn i UKS Rona 03 Ełk w kategorii U-10, a także UKS Kormoran Brzydowo i SP 4 Iława w U-12.

Finały województwa warmińsko-mazurskiego zostały rozegrane w dniach 23-24 marca na murawie Stadionu Miejskiego, przy ul. Sienkiewicza 1 w Iławie. Zmagania dzieci były częścią prawdziwego festiwalu futbolu, w którym uczestniczyli rodzice, trenerzy oraz sympatycy piłki nożnej dopingujący reprezentantów swoich miast i szkół.

Pierwszego dnia o miano najlepszych walczyły drużyny dziewcząt i chłopców w kategorii U-8 oraz piłkarki do lat 10, drugiego na murawę wybiegły drużyny chłopców w kategorii U-10 oraz wszystkie drużyny do lat 12. Łącznie w rozgrywkach zagrało aż 81 drużyn.

W żeńskim finale kategorii U-8 UKS Mały Jeziorak pokonał 2-1 SP Tylice. Tomasz Szpatkiewicz, trener wygranej drużyny pozytywnie ocenił występ zawodniczek i tegoroczną edycję Turnieju

Dzisiejszy sukces z pewnością pozwoli nam myśleć o utworzeniu stałej sekcji piłkarskiej dla dziewcząt. Z czasem nasza drużyna będzie jeszcze silniejsza i jeszcze bardziej skuteczna. Poziom samych spotkań był wysoki i wyrównany, dlatego o sukcesie w dużej mierze decydowało szczęście oraz dobre przygotowanie fizyczne moich zawodniczek.

Wśród chłopców zwycięstwo odnieśli również podopieczni Tomasza Szpatkiewicza – UKS Mały Jeziorak, którzy wynikiem 3-1 pokonali SP 18 Olsztyn i zapewnili sobie miejsce w rozgrywkach ogólnopolskich.

O sukcesie zadecydowała praca którą prowadzimy od 4 lat. Chłopcy ciężko trenują, jeździmy na turnieje. To wszystko przynosi owoce i jest zwieńczeniem trudu wkładanego w treningi. Do tej pory braliśmy udział tylko w turniejach towarzyskich, to jest ich pierwszy turniej ogólnopolski. Poziom zawodów był bardzo wyrównany, w fazie pucharowej widać, że żarty się skończyły i rywalizowaliśmy na bardzo wysokim poziomie – powiedział dumny trener chłopców.

W rywalizacji dziewczynek do lat 10 najlepszy okazał się zespół SP 18 Olsztyn, który pokonał wynikiem 8-3 ZS Samborowo. Po meczu trener Piotr Żurawel nie krył zadowolenia:

To jest już któryś raz z kolei, kiedy bierzemy udział w Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Bardzo nam się podoba, a dzieci mają możliwość rozwoju i świetnej zabawy. Przed spotkaniami w Warszawie nie będzie specjalnych treningów. Będziemy kontynuowali zajęcia prowadzone w naszej szkole i nastawiamy się na liczne emocje i dobrą zabawę.

Drugiego dnia rozgrywek do grona najlepszych piłkarzy województwa warmińsko-mazurskiego w kategorii
U-10 dołączył zespół UKS Rona 03 Ełk, który wygrał 3-2 z UKS Jeziorany. Słów radości nie szczędził trener Marcin Ryszkiewicz:

Jestem bardzo zadowolony z zawodów. Było sympatycznie, pogoda nam dopisała, a sam turniej zyskuje coraz ładniejszą oprawę. Stoczyliśmy trudny mecz finałowy pełen emocji, o czym świadczy wynik 3-2, na szczęście na naszą korzyść. Na rozgrywki finałowe nie przygotowujemy żadnej specjalnej taktyki. Zagramy tak jak umiemy i liczymy, że poskutkuje to dobrym wynikiem w Warszawie.

W kategorii U-12 bezkonkurencyjne okazały się dziewczynki z drużyny UKS Kormoran Brzydowo, które pokonały 5-1 Bobry Kocioł Duży. Po zakończeniu spotkania trener Jacek Lorenc ocenił występ swoich zawodniczek:

Dziś wszystko się poukładało po naszej myśli. Mimo że sezon piłkarski dopiero się zaczyna, udało nam się przygotować na finał wojewódzki dobrą dyspozycję, dlatego jestem bardzo zadowolony z uzyskanego wyniku. Przed Wielkim Finałem będziemy trenowali tak, jak dotychczas i mamy nadzieję, że uda nam się poprawić ubiegłoroczny wynik.

W męskim finale U-12 najlepsi byli chłopcy reprezentujący SP 4 Iława zwyciężając z SP 1 Elbląg 5-1.

Tomasz Demczak, trener drużyny pozytywnie ocenił poziom rozgrywek i emocje im towarzyszące – Jesteśmy ogromnie szczęśliwi ze zwycięstwa. W ubiegłym roku również doszliśmy do finału na szczeblu wojewódzkim, niestety po serii rzutów karnych ostatecznie uplasowaliśmy się na drugim miejscu. W tej edycji poprawiliśmy nasz wynik i tym razem to my pojedziemy na Wielki Finał. Damy z siebie wszystko!

Zwycięskie drużyny U-10 i U-12 będą filarem reprezentacji województwa warmińsko-mazurskiego w finale ogólnopolskim, który rozstrzygnie się już 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Jednym z celów Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest wyłanianie piłkarskich talentów, dlatego trenerzy drużyn, które wygrały finały wojewódzkie mogą dobrać do swojego podstawowego składu po 2 wyróżniających się zawodników z przegrany zespołów. W finale ogólnopolskim rywalizować będą reprezentacje poszczególnych województw.

Klasyfikacja generalna
Kategoria Chłopcy Dziewczynki
U-8 1.     UKS Mały Jeziorak2.     SP 18 Olsztyn3.     SP 1 Pisz

4.     SP 1 Ostróda

1.     UKS Mały Jeziorak2.     SP Tylice3.     SP Uzdowo

4.     SP 19 Elbląg

Najlepszy bramkarz Mateusz Bikowski SP 1 Pisz Alicja Wawrzeniak UKS Mały Jeziorak
Najlepszy zawodnik Dawid Ostrowski SP 18 Olsztyn Aleksandra Szeremeta SP Uzdowo
Król strzelców Jakub Klonowski UKS Mały Jeziorak – 8 bramek Wiktoria Lendzion SP Tylice – 13 bramek
U-10 1.     UKS Rona 03 Ełk2.     UKS Jeziorany3.     SP Lubawa

4.     SP 19 Elbląg

1.     SP 18 Olsztyn2.     ZS Samborowo3.     SP Godkowo

4.     SP Gawliki Wielkie

Najlepszy bramkarz Mateusz Kwiatkowski UKS Jeziorany Anna Brzozowska ZS Samborowo
Najlepszy zawodnik Jakub Orzechowski UKS Rona 03 Ełk Kamila Prus SP 18 Olsztyn
Król strzelców Szymon Licznerski SP Lubawa Oliwia Czarnecka ZS Samborowo
U-12 1.     SP 4 Iława2.     SP 1 Elbląg3.     MUKS Gol Giżycko

4.     Akademia Młodych Orłów

1.     UKS Kormoran Brzydowo2.     Bobry Kocioł Duży3.     ZS Lipowina

4.     SP Miłki

Najlepszy bramkarz Dawid Ciura SP 4 Iława Aleksandra Długozima Bobry Kocioł Duży
Najlepszy zawodnik Szymon Ratajczyk SP 1 Elbląg Sandra Hudzia UKS Kormoran Brzydowo
Król strzelców Mateusz Karol Akademia Młodych Orłów – 12 bramek Aleksandra Studzińska UKS Kormoran Brzydowo – 14 bramek

 

WIELKI FINAŁ I NAGRODA GŁÓWNA

Zwycięzcy finałów wojewódzkich w kategorii U-10 i U-12 zagrają w finale ogólnopolskim, który już po raz drugi rozegrany zostanie w Warszawie. Najlepsze drużyny XV edycji poznamy 2 maja na Stadionie Narodowym bezpośrednio przed Finałem Pucharu Polski . Nagrodą Główną XV edycji będzie Puchar Tymbarku oraz wyjazd na jeden ze szlagierowych meczów Reprezentacji Polski. Natomiast w kategorii U-8 rywalizacja zakończyła się właśnie na poziomie wojewódzkim.

turniej przyszłych Reprezentantów Polski

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe rozgrywki dla dzieci w wieku szkolnym w Europie. Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a głównym sponsorem od dziewięciu lat jest firma Tymbark. Celem Turnieju jest zachęcanie uczniów szkół podstawowych do uprawiania sportu, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

Podczas swojej 15-letniej historii Turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych: Arkadiusza Milika, Marcina Kamińskiego, Piotra Zielińskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Salamona, Bartosza Bereszyńskiego, Gracjana Horoszkiewicza, Igora Łasickiego, Karola Żwira, Filipa Jagiełło, Michała Bartkowiaka, oraz Pauliny Dudek.

Patronat honorowy nad XV edycją Turnieju sprawuje Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska. Patronat nad rozgrywkami objęły również: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz UEFA Grassroots.

Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na stronach: www.zpodworkanastadion.pl oraz www.pzpn.pl

mat.prasowe/fot. A.Kraszewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*