Wiadomości

Zmiany w kursowania tramwajowej linii nr 3

Od wtorku (17 marca) pojazdy będą kursowały między poniedziałkiem a piątkiem w godzinach porannych i popołudniowych. Takie rozwiązanie będzie obowiązywać aż do odwołania.

– W ciągu dnia realizowanych będzie po dziesięć par kursów – informują przedstawiciele Zarządu Dróg, Zielelni i Transportu. – Pięć zostanie zrealizowanych z rana i kolejnych pięć po południu.

W „soboty” oraz „niedziele i święta” linia nr 3 nie będzie kursować. Specjalny rozkład jazdy, obowiązujący od dnia 17 marca 2020 roku dostępny jest TUTAJ.

Przypominamy, że drzwi w tramwajach i autobusach są każdorazowo otwierane przez motorniczych i kierowców. Tym samym pasażerowie muszą korzystać z tzw. ciepłych przycisków. Zmienił się także charakter przystanków „na żądanie”. Teraz wszystkie na terenie Olsztyna mają status stałych, a pojazdy komunikacji miejskiej będą się na nich zatrzymywały regularnie.

Poza tym w związku z możliwością rozprzestrzeniania się koronawirusa i innych chorób zakaźnych informujemy, że zostały wprowadzone dodatkowe środki ostrożności w tramwajach i autobusach. Autobusy i tramwaje MPK są myte i dezynfekowane raz dziennie. Preparat, który jest do tego używany, ma szerokie spectrum wiruso- i bakteriobójcze.

Źródło: UM Olsztyna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*