Wiadomości

Zmiana organizacji ruchu przy olsztyńskich cmentarzach

W związku ze wzmożonym ruchem w rejonie olsztyńskich cmentarzy, jak co roku w okresie dnia Wszystkich Świętych będzie zmieniona organizacja ruchu. Zmiany będą obowiązywać od czwartku (31 października) od godziny 23:30 do soboty, 2 listopada, do około godz. 4:00.

Cmentarz przy ul Wadąskiej (Dywity)

Kierowcy jadący w kierunku największej olsztyńskiej nekropolii muszą pamiętać, że w nocy z czwartku na piątek (z 31 października na 1 listopada) ulica Wadąska – od skrzyżowania z aleją Wojska Polskiego do Kieźlin – stanie się drogą jednokierunkową. Tylko od strony al. Wojska Polskiego będzie można dojechać własnym autem aż pod cmentarz. Od strony ul. Jagiellońskiej dojazd będzie możliwy tylko do Kieźlin (do głównej bramy cmentarza od tej strony będzie można dotrzeć wyłącznie środkami komunikacji miejskiej).

Na całej ul. Wadąskiej w ruchu dwukierunkowym będą poruszały się wyłącznie pojazdy komunikacji miejskiej, taxi oraz rowery.

Cmentarz przy ul. Poprzecznej

Od dnia 26.10 (sobota) do 03.11 (niedziela), udostępniony dla ruchu w obu kierunkach zostanie remontowany odcinek ul. Jagiellońskiej od skrzyżowania z ul. Poprzeczną do skrzyżowania z ul. Wrocławską.

W dniu 01.11.2019, do cmentarza przy ulicy Poprzecznej będzie można dojechać ulicą Zientary-Malewskiej i od ulicy Borowej. Ulica Poprzeczna od wyjazdu ze sklepu „Biedronka” do skrzyżowania z ul. Jagiellońską będzie drogą jednokierunkową (możliwość przejazdu wyłącznie w kierunku do Jagiellońskiej). Ulice Cicha i Abramowskiego będą wyłączone z ruchu. Poruszać się po nich będą mogły jedynie osoby mieszkające w tej okolicy, autobusy komunikacji miejskiej, taksówki i służby miejskie. Ulica A. Erdmanowej – jak co roku – będzie udostępniona wyłącznie pieszym. Tam też będą ustawione stoiska ze zniczami i kwiatami. Inny dojazd do cmentarza będzie możliwy od strony północnej od ul. Borowej. Łącznik ul. Cicha-ul. Zamenhofa będzie dwukierunkowy na całej długości.

Osoby, które zdecydują się na podróż własnym samochodem proszone są o zachowanie szczególnej ostrożność ze względu na znacznie większy niż zwykle ruch pieszy, ale też samochodowy. Apelujemy o stosowanie się do zmienionego oznakowania oraz wykonywanie poleceń policjantów kierujących ruchem.

Najsprawniej i najwygodniej będzie dojechać do cmentarzy autobusami komunikacji miejskiej, które w okresie 26.10 – 03.11.2019 kursować będą w rozszerzonym zakresie (uruchomienie linii specjalnych, wydłużenie tras oraz zwiększenie częstotliwości kursowania poszczególnych linii).

Autobusy komunikacji miejskiej, kursujące po remontowanym odcinku ul. Jagiellońskiej, w związku z jej udostępnieniem w dniach 26.10-03.11.2019, powracają na swoje trasy podstawowe w obu kierunkach. Rozkłady jazdy, uwzględniające wzmocnioną obsługę komunikacyjną olsztyńskich cmentarzy dostępne są na stronie ZDZiT (www.zdzit.olsztyn.eu) w zakładce „ROZKŁAD JAZDY”.

Źródło: ZDZiT w Olsztynie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*