Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Wilczyńskiego z ul. Krasickiego

- Kategoria: Wiadomości
0

W sobotę (16 września) o godz. 22:00 została wprowadzona istotna zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Wilczyńskiego z Krasickiego. Nowe rozwiązania obowiązywać będzie także na skrzyżowaniach ul. Krasickiego z ul. Barcza oraz ul. Wilczyńskiego z ul.Kanta.

Najważniejsza zmiana dotyczy ronda u zbiegu Krasickiego i Wilczyńskiego. To rondo przestanie funkcjonować i zamknięte zostaną wloty z ulic Krasickiego (z kierunku ulicy Witosa) i Wilczyńskiego (z kierunku od pętli Pieczewo). Na skrzyżowaniu ulic Wilczyńskiego z Kanta i Boenigka powstanie rondo tymczasowe.

W związku z tym zmianom ulegną także trasy autobusów komunikacji zbiorowej [schemat kursowania].
* Trasy linii 113 i 120 zostają skrócone do przystanku tymczasowego Krasickiego – Wilczyńskiego 791(56) na ul. Krasickiego (przy pawilonie handlowym w pobliżu skrzyżowania. Linie będą zaczynać trasę od przystanku tymczasowego Krasickiego-Wilczyńskiego 723(04) na ul. Wilczyńskiego (przy stawku).
* Linie 130 i 131 zostają skierowane na trasę objazdową ulicami: Wilczyńskiego – Kanta – Witosa – Krasickiego będą kończyć trasę na przystanku Panasa 378(02). Przystanek początkowy dla linii: Krasickiego-Wilczyńskiego 377(05) na ul. Krasickiego (przy kościele).
* Linie 127, (303 od 2.10.2023) zostają skierowane na trasę objazdową ulicami: Wilczyńskiego – Kanta – Witosa.
* Linia 205 zostaje skierowana na trasę objazdową ulicami: Krasickiego – Wilczyńskiego – Kanta – Witosa.
* Linia N01 zostaje skierowana na trasę objazdową ulicami: Krasickiego – Wilczyńskiego – Kanta – Witosa – Krasickiego – nawrót na rondzie Krasickiego/Świtycz-Widackiej – Krasickiego – Witosa – Kanta – Wilczyńskiego.
* Uruchomiona zostaje ponownie linia Z13 na trasie: PANASA – Krasickiego – Świtycz-Widackiej – Gębika – Wilczyńskiego – PIECZEWO. Na krańcu na ul. Krasickiego: przystanek początkowy – Panasa 378(02), przystanek końcowy – Krasickiego-Wilczyńskiego 377(05).

Kolejna zaplanowana zmiana dotyczy ruchu odcinku ulicy Krasickiego od C.H. Carrefour do ulicy Wilczyńskiego i dalej w kierunku ulicy Kanta. Ten zostanie przeniesiony na jezdnię po stronie V Liceum Ogólnokształcącego.

W końcu w związku z robotami bitumicznymi i wylewaniem warstwy ścieralnej asfaltu, również w sobotę (16 września) między 14:00 a 17:00 zostanie zamknięty wlot z ul. Barcza w ul. Krasickiego.

Wszystkich uczestników ruchu prosimy o szczególną uwagę i zachowanie ostrożności.

Źródło: UM Olsztyna

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Zakładanie ogrodów Warszawa

Kompleksowe Zakładanie Ogrodów w Warszawie: Tworzenie Przestrzeni Pięknych