SportSporty walki

Złoty medal olsztynianki w Mistrzostwach Polski Juniorów Karate Kyokushin w Katowicach

27 listopada 2022 odbyły się w Hali Sportowej w Katowicach 38 Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców Karate Kyokushin, z udziałem 213 zawodników z 78 klubów. Zawodniczka z Olsztyna, Aisha Ndiaye zajęła pierwsze miejsce w rywalizacji Juniorek w konkurencji układów Kata.

Olsztyński Klub Kyokushin Karate reprezentowały 4 juniorki w kategorii wiekowej 16-17 lat: Patrycja Block, Julia Milewicz, Zuzanna Dąbkowska i Aisha Ndiaye.

W konkurencji kata zmierzyło się 27 zawodniczek, z czego tylko 8 przeszło do tury finałowej. Wśród nich znalazły się zawodniczki Olsztyńskiego Klubu Kyokushin Karate – Zuzanna i Aisha. Olsztynianki zaprezentowały swoje umiejętności na bardzo dobrym poziomie wykonując układ Gekisai sono San. Ostatecznie Zuzanna uplasowała się na 6. miejscu, a Aisha wygrała całą kategorię.

Swoich sił w kumite (walkach) spróbowały  Julia (-55 kg), Zuzanna (-60 kg) i Patrycja (+60 kg). Wszystkie zawodniczki wygrały swoje pierwsze starcia. Pokazały ogromnego ducha walki, jednak po kolejnych zmaganiach nie przeszły do strefy medalowej. Szczególnie zaciętą walkę stoczyła Julia Milewicz o wejście do półfinału. Dopiero dogrywka wyłoniła zwyciężczynię pojedynku, tym razem na korzyść przeciwniczki.

Nad przygotowaniem zawodniczek czuwali trenerzy  Aleksandra Wieczorek oraz Marek Wieczorek.

Udział zawodniczek były współfinansowany z budżetu Miasta Olsztyn.