Złodzieje kół w rękach policji

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. KMP Olsztyn

Olsztyńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże kompletów kół oraz opon samochodowych. Do zatrzymania przyczyniła się właściwa reakcja mieszkanki Olsztyna, która powiadomiła służby o podejrzanie zachowujących się mężczyznach w pobliżu jednego z garaży podziemnych. 31 i 43-latek usłyszeli już zarzuty kradzieży. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W ubiegły wtorek (14.03.2023) zaniepokojona mieszkanka powiadomiła policjantów o dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyznach w pobliżu jednego z garaży podziemnych na terenie miasta, gdzie wcześniej doszło do kradzieży. W celu zweryfikowania otrzymanych informacji na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu oraz policyjni wywiadowcy.

Na jednej z ulic zatrzymali oni do kontroli drogowej osobowe audi, w którym zauważyli odpowiadających rysopisom mężczyzn. W pojeździe znajdował się 43-letni kierujący oraz jego 31-letni pasażer. W trakcie czynności funkcjonariusze znaleźli w bagażniku alufelgi oraz opony, które jak się później okazało, pochodziły z kradzieży. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Prowadzone postępowanie wykazało, że 31 i 43-latek mają związek z kilkoma kradzieżami na terenie miasta. Łupem sprawców padły pozostawione w garażach komplety kół oraz opony samochodowe.

Pokrzywdzeni wycenili wartość strat na łączną kwotę ponad 11 tysięcy złotych. Większości skradzionych rzeczy została odzyskana i wróciła już do prawowitych właścicieli.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 31 i 43-latek usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży, do których się przyznali. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP Olsztyn (aj)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

W Dywitach rozpoczęła się budowa Lidla

We wtorek, 21 marca rozpoczęła się budowa budynku