Na sygnale

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany i zabezpieczyli kilkadziesiąt gram suszu

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, na jednej z posesji w gm. Jonkowo zlikwidowali plantację marihuany oraz zabezpieczyli 85 gram suszu. 24- letni Wojciech L. usłyszał zarzut uprawy i posiadania znacznych ilości narkotyków. Decyzją prokuratury otrzymał policyjny dozór, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej operacyjnie ustalili, że na jednej z posesji w gm. Jonkowo uprawiane są konopie indyjskie.

Policjanci w miniony piątek pojechali to sprawdzić. Na miejscu w ogródku obok domu znaleźli 10 krzaków nielegalnej rośliny. Miały one od 50 do 250 cm wysokości. Ponadto w domu znaleziono 85 gram gotowego suszu.

71- letni właściciel posesji został przesłuchany na tą okoliczność. Policjanci ustalili, że zarówno plantacja, jak i zabezpieczony susz należą do sąsiada Wojciecha L., który w obawie przed konsekwencjami przechowywał je u starszego mężczyzny.

24- latek został zatrzymany we wtorek (2.08.2016) w jednym z mieszkań na terenie Olsztyna. Za posiadanie i uprawę narkotyków zostały postawione mu zarzuty, a decyzją prokuratora otrzymał policyjny dozór. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn (kb)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*