Na sygnale

Zlekceważyli obowiązujące w związku z epidemią koronawirusa przepisy. Zostali ukarani surowymi mandatami

Konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania poniosła grupa pięciu osób, która pomimo obowiązujących ograniczeń z uwagi na panującą pandemię koronawirusa w kraju, postanowiła spotkać się w pobliżu jednego z osiedlowych sklepów w Olsztynie. Za zlekceważenie przepisów zostali ukarania surowymi mandatami.

W ubiegłą sobotę (28.03.2020) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie od jednego z mieszkańców, że pomimo obowiązujących zakazów, w pobliżu jednego z osiedlowych sklepików miały gromadzić się osoby. Na miejscu policjanci zastali czterech mężczyzn w wieku od 31 do 57 lat oraz 42-letnią kobietę. Wszyscy mieli świadomość o obowiązujących ograniczeniach, co do gromadzenia się, które zlekceważyli.

Osoby te zachowały się nieodpowiedzialnie i poniosły tego konsekwencje. Wszyscy zostali ukarani mandatami w wysokości 500 złotych za naruszenie przepisów w sprawie ogłoszenia na obszarze kraju stanu epidemii.

Policjanci przypominają

Policjanci codziennie podczas patroli dbają o bezpieczeństwo mieszkańców oraz sprawdzają czy stosują się oni do obowiązujących ograniczeń w związku pandemia koronawirusa w kraju. W tym celu m.in. kontrolują miejsca możliwego grupowania się osób. Ponadto z policyjnych radiowozów emitowane są przez megafon ostrzegawcze komunikaty głosowe na terenie Olsztyn i powiatu olsztyńskiego.

Funkcjonariusze apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie – przestrzeganie ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb.

Źródło: KMP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*