Na sygnale

Zlekceważyła panujące obostrzenia. Sąd nałożył na nią grzywny na łączną kwotę 1500 zł

Wprowadzone obostrzenia, nakazy oraz zakazy mają na celu powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. O tym, jak stanowcza może być reakcja policjantów i sądu wobec tych, którzy lekceważąc prawo narażają zdrowie innych, przekonała się pewna mieszkanka powiatu braniewskiego.

Na początku listopada 2021r. policjanci interweniowali w jednym ze sklepów na terenie Braniewa, w którym jedna z klientek nie stosowała się do obowiązku zakrywania ust i nosa maseczką. W związku z popełnionym wykroczeniem przez 33-latkę funkcjonariusze postanowili ukarać mieszkankę powiatu mandatem karnym, informując ją przy tym, że ma prawo odmówić jego przyjęcia. Kobieta skorzystała z przysługujących jej uprawnień, a sprawą zajęli się policjanci z wydziału wykroczeń.

33-latka została wezwana na komendę, celem przesłuchania. Wtedy okazało się, że kobieta wciąż nie stosuje się do panujących obostrzeń, a na przybycie funkcjonariuszki oczekiwała w budynku komendy bez maseczki. Policjantka poinformowała 33-latkę, że ma obowiązek zasłonić usta i nos. Komunikat funkcjonariuszki spotkał się jednak z oporem kobiety.

Finał tego spotkania mógł być tylko jeden – sporządzenie przeciwko 33-latce kolejnych materiałów do sądu. Tak też się stało. W styczniu policjanci zostali powiadomieni, że za popełnione wykroczenia na kobietę nałożono dwie grzywny. Pierwszą w wysokości 1000 złotych za zlekceważenie obowiązku zakrycia usta i nosa w sklepie, drugą w wysokości 500 złotych za ten sam czyn, tym razem popełniony na policyjnej poczekalni.

Źródło: KWP Olsztyn (js/kh)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*