Na sygnale

Złamał zakaz jednoczesnego przemieszczania się więcej niż dwóch osób. Został ukarany mandatem

Mandatem karnym został ukarany 36-latek, który zlekceważył przepisy i polecenia policjantów dotyczące zakazu jednoczesnego przemieszczania się więcej niż dwóch osób.

Wczoraj (26.03) wieczorem policjanci z KPP w Ełku zauważyli trzech nietrzeźwych mężczyzn, którzy razem szli ulicą, a następnie weszli na teren stacji paliw, żeby zrobić zakupy. Policjanci zwrócili im uwagę i poinformowali o obowiązującym zakazie przemieszczania się w grupach liczących więcej niż dwie osoby oraz zobowiązali do zachowania zgodnego z prawem. Jeden z mężczyzn niestety lekceważył przepisy bezpieczeństwa związane z ograniczaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Nie chciał również zastosować się do poleceń policjantów związanych z prawidłowym przemieszczaniem się. Przez cały czas był bardzo pobudzony, zachowywał się agresywnie, używał słów wulgarnych, a także nie chciał podać swoich danych osobowych. Ponadto wyzywał policjantów i naruszył ich nietykalność cielesną.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzut znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do lat trzech. 36-latek został również ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł na naruszenie przepisów Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie ogłoszenia na obszarze RP stanu epidemii. Dodatkowo policjanci ukarali go mandatem karnym w wysokości 600 zł za niepodanie danych osobowych i używanie słów wulgarnych.

Policja przypomina!
W związku z pandemią koronawirusa do 11 kwietnia bieżącego roku zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie ogłoszenia na obszarze RP stanu epidemii pieszo – jednocześnie mogą się poruszać dwie osoby w odległości nie mniejszej niż 1,5 m od siebie. Obostrzenie to nie dotyczy rodzin.

Źróło: KWP Olsztyn (aj/rj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*