Na sygnale

Złamał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz kierował autem pod wpływem amfetaminy

Policjanci z Rucianego-Nidy zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Renault Megane. Za kierownicą siedział 24-letni mężczyzna. Jak się okazało, kierowca złamał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, kierował autem będąc pod wpływem amfetaminy, a w jego bluzie policjanci znaleźli zawiniątko z białym proszkiem. 24-latek został zatrzymany. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rucianem-Nidzie zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Renault Megane. Ustalili bowiem, że autem tym jeździ 24-latek, który ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Jego złamanie jest przestępstwem.

Za kierownicą renault siedział 24-letni mieszkaniec Rucianego-Nidy. W trakcie kontroli drogowej funkcjonariusze potwierdzili w policyjnych systemach informatycznych, że kierowca ten od września ubr. ma orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

24-latek był wyraźnie poddenerwowany. Wiele wskazywało na to, że może być pod wpływem narkotyków. Badanie testerem wykazało, że kierujący renault znajduje się pod wpływem amfetaminy. W kieszeni jego bluzy policjanci znaleźli zawiniątko, w którym był biały proszek. Jak się okazało, była to amfetamina. W tej sytuacji mężczyźnie pobrana została krew do dalszych badań, a znaleziony przez funkcjonariuszy biały proszek został zabezpieczony. Mężczyzna natomiast trafił do policyjnego aresztu do czasu wyjaśnienia całej sprawy i zebrania materiału dowodowego.

Jeśli badania krwi potwierdzą, że 24-latek kierował autem będąc pod wpływem środków odurzających, a do tego znaleziony biały proszek to amfetamina, mężczyzna usłyszy trzy zarzuty. Będą one dotyczyły: kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających, posiadania narkotyków oraz niestosowania się do orzeczonego przez sąd dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Za popełnienie tych przestępstw mężczyźnie grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (asz/in)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*