Na sygnale

Zero tolerancji dla nietrzeźwych kierowców

W ubiegłym tygodniu policjanci na terenie Olsztyna i powiatu olsztyńskiego zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących, którzy zlekceważyli obowiązujące przepisy i wsiedli za kierownicę po alkoholu. Policjanci apelują o zachowanie bezwzględnej trzeźwości za kierownicą. Nie ma i nie będzie przyzwolenia na narażanie na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Potwierdzeniem braku tolerancji dla nietrzeźwych kierujących jest postawa coraz większej liczby osób, które bez wahania decydują się na powstrzymanie nietrzeźwych kierujących od jazdy a o wszystkim informują Policję.

Trzy promile… takie stężenie alkoholu krążyło w organizmie 39-letniego kierowcy osobowego volkswagena, który w ubiegły piątek na trasie Kobułty – Rudziska doprowadził do kolizji drogowej z jadącym z przeciwnego kierunku Audi. 39-latek zatrzymał się dopiero po przejechaniu kilkuset metrów. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że od 2010 roku ma on cofnięte uprawnienia do kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Kolejne zdarzenie, tym razem z udziałem 41-latki, która jadąc od m. Biskupiec w kierunku m. Czerwonka, na prostym odcinku drogi zjechała na pobocze i uderzyła w przydrożne drzewo. Do niebezpiecznej sytuacji doszło w sobotę po godzinie 22:00. Osobową toyotą, 41-latka podróżowała z 4-letnim chłopcem. Zarówno kobieta jak i 4-letni pasażer zostali przewiezieni do szpitala. Po zbadaniu kierującej na zawartość alkoholu wyszło na jaw, że wsiadła ona za kierownicę auta znajdując się w stanie po użyciu alkoholu.

Świadkowie zapobiegli tragedii

Słowa uznania należą się świadkom, którzy widząc zagrożenie nie zawahali się i od razu powiadomili Policję. Do niebezpiecznej sytuacji doszło wczoraj (06.12.2020 r.) na jednej z olsztyńskich stacji paliw. Na zgłoszenie o podejrzeniu nietrzeźwego kierowcy natychmiast zareagowali policjanci, którzy zatrzymali wskazany pojazd włączający się do ruchu. Policyjny alkomat potwierdził przypuszczenia świadków i wskazał, że w organizmie 26-letniego kierowcy osobowego fiata krąży ponad 1,5 promila alkoholu. Na domiar złego, 26-latek w ogóle nie powinien znaleźć się za kierownicą jakiegokolwiek auta, ponieważ do 2022 roku ciążył na nim sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Piłeś? Nie jedź! Tylko tyle i aż tyle wymaga się od odpowiedzialnego kierowcy, któremu zdrowie i życie własne oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego nie jest obojętne.

Źródło: KMP Olsztyn (rp)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*