Na sygnale

Zderzenie samochodu osobowego z pociągiem

Czasem chwila nieuwagi, a czasem nadmierny pośpiech może być przyczyną zdarzenia drogowego. Bezpieczeństwo w główniej mierze zależy od nas samych, dlatego dbajmy o siebie przestrzegając przepisów ruchu drogowego. Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, gdzie 62-letni kierujący osobowym citroenem nie zastosował się do znaku ,,STOP” i uderzył w jadący pociąg.

W poniedziałek po godzinie 13:00 policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na bocznicy kolejowej na trasie Czerwonka-Zrębiec w gm. Biskupiec. Samochód osobowy uderzył tam w pociąg towarowy.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 62-letni kierujący osobowym citroenem nie zastosował się do znaku ,,STOP” i nie zachował szczególnej ostrożności w wyniku czego uderzył w jadący pociąg. W wyniku zdarzenia 63-letnia pasażerka citroena trafiła do szpitala. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że zarówno kierowca osobówki jak i 36-letni maszynista byli trzeźwi. Kierującemu citroenem zatrzymane zostało prawo jazdy.

Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym mężczyzna prawdopodobnie wkrótce odpowie przed sądem.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych i stosowanie się do umieszczonych tam znaków pionowych i poziomych.

Źródło: KMP Olsztyn (p.ż/rj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*