Na sygnale

Zderzenie samochodu dostawczego z łosiem

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na drodze krajowej nr 51. Kierujący dostawczym Iveco zderzył się z łosiem. Siła uderzenia była tak duża, że zwierzę zginęło. Auto natomiast zostało poważnie uszkodzone. Kierujący pojazdem nie odniósł żadnych obrażeń.

Wczoraj (03.04.19) po godzinie 19.00 oficer dyżurny lidzbarskiej policji otrzymał informację o zaistniałym zdarzeniu drogowym z udziałem łosia na drodze krajowej nr 51 na trasie Samolubie – Rogóż. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że na prostym odcinku drogi kierujący dostawczym Iveco najechał na przebiegającego przez drogę łosia. Zwierzę wybiegło z pobocza wprost pod nadjeżdżający samochód. Siła uderzenia była tak duża, że zwierzę zginęło na miejscu. Auto zostało poważnie uszkodzone. Na szczęście w tym zderzeniu nie ucierpiał kierowca auta. 40-latek z powiatu olsztyńskiego podróżował sam. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia.

Jak zawsze przy takich zdarzeniach apelujemy do kierujących, aby zachowali szczególną ostrożność w rejonach narażonych na wtargnięcie zwierząt na drogę. Zderzenie pojazdu ze zwierzęciem bardzo często kończy się tragicznie, nie tylko dla nich, ale i dla ludzi. Jeśli widzimy zwierzę przy drodze, należy zwolnić, a nawet zatrzymać się, włączyć światła awaryjne, aby ostrzec innych kierowców. Może nam to uratować życie, a na pewno uratuje życie biegnącego, nieświadomego zagrożenia zwierzaka.

Źródło: KWP Olsztyn (mk/rj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*