Na sygnale

Zderzenie dostawczego busa i samochodu osobowego na DK-16

Policjanci z olsztyńskiej drogówki pracowali na miejscu kolizji drogowej z udziałem dostawczego busa i samochodu osobowego. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł poważnych obrażeń, chociaż po uszkodzeniach samochodów śmiało można stwierdzić, że do tragedii w tym przypadku nie brakowało wiele. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy.

Dziś (26.03.2021) po godzinie 7:00 patrol ruchu drogowego został zadysponowany do obsługi zdarzenia drogowego z udziałem dostawczego busa i samochodu osobowego do którego doszło na drodze DK-16 na wysokości 18 kilometra. Ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawcą kolizji drogowej jest 28-letni kierujący dostawczym fiatem, który jadąc w kierunku Biskupca w pewnym momencie zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącą kierującą osobowym peugeotem.

Poszkodowana w zdarzeniu 55-letnia kierująca peugeotem, karetką pogotowia została przetransportowana do szpitala. Na szczęście okazało się, że nie odniosła ona poważnych obrażeń. Sprawca zdarzenia nie potrafił jednoznacznie wskazać przyczyny swojego zachowania. Nie zmienia to faktu, że chwila nieuwagi mogła skończyć się tragicznie.

Zarówno 28-letni kierujący busem jak również 58-letnia kierująca osobowym peugeotem w chwili zdarzenia byli trzeźwi. Utrudnienia w miejscu zdarzenia trwały przez ponad godzinę – ruch odbywał się wahadłowo. Policjanci zdecydowali o zatrzymaniu sprawcy zdarzenia prawa jazdy. Policjanci przypominają, że nawet podczas dobrych warunków drogowych nie należy tracić czujności za kierownicą. Pamiętajmy, że siadając za kierownicę jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale również za pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KMP Olsztyn (rp)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*