Zbigniew Staniszewski wygrał 10. Samochodowe Grand Prix o Puchar Prezydenta Olsztyna

W niedzielę (18.12) w Olsztynie odbyła się 10 edycja Samochodowego Grand Prix – WBS BANK 2016 o Puchar Prezydenta Olsztyna, czyli impreza kończąca sezon sportów samochodowych na Warmii i Mazurach. Najlepszy okazał się olsztyński kierowca Zbigniew Staniszewski, który wygrał tą imprezę już po raz dziewiąty. Organizatorem wydarzenia był Automobilklub Warmiński.

Tegoroczne Grand Prix zostało przygotowane w nowej, innej niż dotychczas formie. Pięć prób sportowych o długości prawie 6 km rozegranych zostało w dwóch miejscach: na stadionie olsztyńskiego OSIR-u (od godz. 11) oraz mini OS na ul. Piękna Góra.

Najlepsza okazała się załoga Zbigniew Staniszewski/Sebastian Rozwadowski (Peugeot 207), drugi był Łukasz Markiewicz (Mitsubishi Lancer), a trzeci Marcin Kurp (Honda Civic).

– Cieszy mnie bardzo, że wszystkie załogi, które wystartowały w tej imprezie dojechały do mety. Pomimo zmieniających się warunków atmosferycznych zawodnicy szybko potrafili dostosować sie do nich i pokazać kibicom szybką ale bezpieczną jazdę. Zgodnie z „tradycją” zwyciężył Zbigniew Staniszewski pilotowany przez Sebastiana Rozwadowskiego, który wzniósł sie na wyżyny swoich umiejętności mocno naciskany przez Łukasza Markiewicza oraz Marcinów Kurpa i Skuracza. Gratuluję wszystkim uczestnikom GP znakomitej atmosfery na zawodach. Wielkie dzięki – poinformował na oficjalnej stronie Automobilklubu Warmińskiego Wojciech Fijałkowski – Dyrektor Zawodów.

 

Wyniki 10 GP WBS BANK 2016 o Puchar Prezydenta Olsztyna:

Generalna
Klasa 1
Klasa 2
Klasa 3

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Złodziej elektrycznej hulajnogi zatrzymany na gorącym uczynku

Olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu