SportSporty walki

Złoty medal zawodnika Olsztyńskiego Klubu Karate Kyokushin

W sobotę 16 grudnia odbyły się w Koszalinie XXVIII Mistrzostwa Polski Kyokushin Młodzieżowców. Zawodnik Olsztyńskiego Klubu Karate Kyokushin, Marcin Niebrzydowski startował w najliczniej obsadzonej kategorii MP młodzieżowców, kumite do 75kg. Dzięki sukcesom z poprzednich lat otrzymał wolny los w eliminacjach. W drodze po złoto stoczył trzy emocjonujące pojedynki.

Pierwszy pojedynek zawodnik OKKK zwycięża jednogłośną decyzją sędziów z zawodnikiem z Malborka. Druga walka sprawiła nieco więcej kłopotów. Po regulaminowym czasie sędziowie ogłosili remis. Jednak dogrywka nie sprawiła problemu świetnie przygotowanemu olsztynianinowi, wygrał jednogłośną decyzją sędziów dominując przeciwnika licznymi frontalnymi kopnięciami i uderzeniami.

Finał był już formalnością. Marcin nie pozostawił nic przypadkowi, celnymi uderzeniami, czyniąc przeciwnika z Włocławka chwilowo niezdolnym do walki, zdobył wazari. Tym samym został złotym medalistą Mistrzostw Polski Kyokushin Młodzieżowców 2017.

Koniec roku był bardzo udany dla zawodników OKKK. W ubiegłym tygodniu ze srebrnym medalem wróciła z Pucharu Polski Karate Kyokushin we Wrocławiu Sylwia Jocz, zaś 20 osobowa grupa młodszych zawodników przyjechała do Olsztyna z pierwszym miejscem drużynowo z Ogólnopolskiego Turnieju Karate we Włocławku.