SportSporty walki

Zawodnicy karate z Olsztyna wrócili z Mistrzostw Europy z 4 medalami

Zawodnicy Olsztyńskiego Klubu Kyokushin Karate wzięli udział w 37  Wagowych Mistrzostwach Europy IKO, odbywających się w Bułgarii w Warnie w dniach 18-19 maja 2024. W zawodach udział wzięło ponad 700 zawodników z 20 krajów Europy. Olsztyński klub reprezentowało 8 zawodników.

W konkurencji kata- układy, Mistrzynią Europy została olsztynianka Nela Paszkowska w kategorii Kadetów, natomiast brąz wywalczyła Zuzanna Dąbkowska w kategorii Juniorów.

Poza strefą medalową, ale po bardzo dobrych walkach znaleźli się: Anna Dowgun (5 miejsce) i Antoni Harpak (8 miejsce).

W konkurencji kumite- walk, które były mocno obsadzone, zawodnicy OKKK powtórzyli wynik z kata, zdobywając kolejne dwa miejsca na podium. Mistrzem Europy został Natan Jurcewicz  w kategorii kadetów 10-11 lat do 40 kg, wygrywając w pięknym stylu 4 walki a ostatnią walkę zakończył efektowną nożną techniką obrotową. Brąz wywalczyła Anna Dowgun w kategorii kadetów 10-11 lat do 35 kg, wygrywając w ładnym stylu dwie walki, natomiast trzecią przegrała z utytułowaną ubiegłoroczną Mistrzynią Europy z Austrii.  Poza strefą medalową, do której niewiele brakowało, znaleźli się: Malwina Otremba, Antoni Harpak, Oliwia Szwarc, Nadia Załuska, Nela Paszkowska.

Ogromne brawa dla wszystkich zawodników OKKK. Maty bułgarskie zobaczyły prawdziwego ducha walki zawodników z Olsztyńskiego Klubu Kyokushin Karate. Podziękowania dla kadry trenerskiej przygotowującej zawodników do mistrzostw oraz dla rodziców za współpracę i wsparcie zawodników. Grupą opiekowali się Sensei: Mirosław Zwoliński, Aleksandra Wieczorek i Magdalena Rogowska.

Udział w Mistrzostwach Europy był współfinansowany ze środków budżetu miasta Olsztyn (zadanie publiczne: Karate droga do rozwoju sportowego).