Na sygnale

Zatrzymano trzech mężczyzn podejrzanych o rozbój na olsztyńskim Zatorzu

Do policyjnej celi trafiło trzech mieszkańców miasta, którzy zaatakowali i okradli mężczyznę. Na gorącym uczynku zatrzymali ich policjanci. Dziś napastnicy usłyszą zarzuty rozboju. Funkcjonariusze będą wnioskować o ich tymczasowe aresztowanie.

Wczoraj około godziny 11.30 podczas patrolowania ulic olsztyńskiego Zatorza, policjanci zauważyli w oddali grupę mężczyzn, z których jeden siedział, a pozostali stali nad nim i wymachiwali rękami. Widać było, że ich zachowanie było agresywne, dlatego policjanci pojechali w ich kierunku. Na miejscu zastali siedzącego na ławce pokrzywdzonego, który oświadczył, że został zaatakowany przez 3 nieznanych mu mężczyzn. Pobili go i zabrali mu paczkę papierosów oraz telefon komórkowy i uciekli.

Policjanci natychmiast ruszyli za nimi w pościg. Zatrzymali ich na ul. Partyzantów, kiedy próbowali ukryć się pod wiaduktem kolejowym. Na widok patrolu jeden z uciekinierów wyrzucił w zarośla telefon komórkowy, który po sprawdzeniu okazał się własnością pokrzywdzonego.

Mężczyźni w wieku 45 – 56 lat zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Wszyscy trzej znajdowali się pod wpływem alkoholu. Dziś usłyszą zarzuty rozboju. Funkcjonariusze wnioskować będą również o ich tymczasowe aresztowanie.

Za popełnione przestępstwo grożą im kary nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (ab/in)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*