Na sygnale

Zaśnięcie za kierownicą przyczyną poważnie wyglądającej kolizji drogowej

Utrudnienia w ruchu drogowym na al. Wojska Polskiego w Olsztynie spowodował kierowca osobowego volkswagena, który jadąc w kierunku miasta, zasnął za kierownicą. Jego auto w pewnym momencie zaczęło zjeżdżać na przeciwległy pas ruchu, po którym poruszały się inne pojazdy. Ostatecznie 71-letni mężczyzna doprowadził do zderzenia z dwoma pojazdami, którymi podróżowały kobiety w wieku 35 i 56 lat. Jedna z uczestniczek zdarzenia przetransportowana została do olsztyńskiego szpitala, nie odnosząc poważniejszych obrażeń zagrażających jej zdrowiu czy życiu. Policjanci obsługujący zdarzenie drogowe za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym zdecydowali, aby zatrzymać 71-latkowi uprawnienia do kierowania pojazdami.

Wczoraj (07.06.2021) przed godziną 15:00 policjanci ruchu drogowego pracowali na miejscu kolizji drogowej z udziałem trzech samochodów osobowych. Zdarzenie miało miejsce na drodze krajowej nr 51 (al. Wojska Polskiego) przy wyjeździe z Olsztyna w kierunku miejscowości Dywity. W związku z tym, że do zdarzenia doszło podczas popołudniowego szczytu komunikacyjnego, wielu kierowców przez ponad godzinę musiało wykazać się cierpliwością do czasu usunięcia uszkodzonych pojazdów z jezdni i wprowadzenia przez policjantów ruchu wahadłowego.

Interweniujący policjanci ustalili, że sprawcą poważnie wyglądającej kolizji drogowej był 71-letni kierujący osobowym volkswagenem, który jadąc w kierunku miasta, najprawdopodobniej na skutek zaśnięcia za kierownicą w pewnym momencie zaczął zjeżdżać na przeciwny pas ruchu. Mężczyzna doprowadził do zderzenia z dwoma pojazdami marki Volvo i Volkswagen, za których kierownicami siedziały kobiety w wieku 35 i 56 lat. Na miejsce zdarzenia poza patrolem policji skierowana została m.in. karetka pogotowia, którą 56-letnia kierująca osobowym volkswagenem została przewieziona do jednego z olsztyńskich szpitali. Na szczęście poszkodowana nie odniosła poważniejszych obrażeń bezpośrednio zagrażających jej życiu czy zdrowiu.

Pracujący na miejscu kolizji policjanci zdecydowali, aby 71-letniemu kierującemu volkswagenem za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym zatrzymać uprawnienia do kierowania pojazdami. Funkcjonariusze przypominają, że zmęczenie powoduje obniżenie funkcji psychomotorycznych kierowcy wpływających na obniżenie koncentracji i wydłużony czas reakcji na bodźce zewnętrzne. Pamiętajmy, aby planując podróż wziąć pod uwagę nasze samopoczucie.

Źródło: KMP Olsztyn (rp)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*