Na sygnale

Zasnął w skradzionym aucie. Trzech mężczyzn odpowie za kradzież

Intensywna i skuteczna praca olsztyńskich policjantów doprowadziła do odzyskania skradzionego auta. Okazało się, że oprócz osobówki, w której spał podejrzany o kradzież mężczyzna, łupem sprawców padł również dziecięcy quad. Do tej sprawy zatrzymani zostali 61-, 56- i 45-latek. Wkrótce cała trójka będzie się tłumaczyć przed sądem.

Sprawa miała swój początek w pierwszych dniach września 2021 roku. Wtedy to, funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymali informację o kradzieży osobowego forda, do której doszło na jednej z ulic w centrum Olsztyna. Policjanci, którzy zajęli się tą sprawą już po kilku godzinach od przyjęcia zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa odnaleźli skradzione auto, a w nim śpiącego sprawcę.

Okazał się nim 46-letni mężczyzna, który został zatrzymany. Z policyjnych ustaleń wynika, że tamtej nocy dwóch mężczyzn zauważyło zaparkowane auto z pozostawionymi kluczykami w środku. Ponadto w pojeździe znajdowały się m.in. narzędzia oraz dziecięcy quad. Mężczyźni postanowili wykorzystać okazję i dokonać kradzieży, jednak ze względu na to, że żaden z nich nie potrafił kierować autem, to zaproponowali udział w przestępstwie znajomemu 46-latkowi, który jako jedyny z całej trójki zdecydował się na jazdę autem. Jak się później okazało, mężczyzna nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę auta, gdyż nie ma do tego uprawnień. Sprawcy podczas ucieczki w pewnym momencie postanowili podzielić się łupami. 46-latek odjechał osobowym fordem, a pozostali dwaj mężczyźni zabrali quada, którym oddalili się ulicami Olsztyna.

Tej samej nocy sprzedali zabawkowy pojazd przypadkowo napotkanemu mężczyźnie. Już po kilku dniach policjanci zatrzymali pozostałych dwóch sprawców przestępstwa. Zatrzymani 61- i 45-latek trafili do policyjnego aresztu. Odnaleziony został również skradziony quad na terenie powiatu kętrzyńskiego.

Ostatecznie na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego cała trójka usłyszała zarzut kradzieży. Kodeks karny w tym przypadku przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. 46-latek nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenia drogowe.

Źródło: KWP Olsztyn (aj/tm)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*