Na sygnale

Zarzuty dla sprawcy wypadku drogowego w którym zginął 12-letni chłopiec

Prokuratura Rejonowa Olsztyn – Północ w Olsztynie wszczęła śledztwo przeciwko Romanowi J. któremu został przedstawiony zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego w którym śmierć poniósł 12-letni chłopiec.

Z dokonanych dotychczas ustaleń wynika, iż w dniu 28 maja 2024 roku w godzinach porannych na odcinku drogi Wadąg – Słupy, w obrębie wyznaczonego przejścia dla pieszych doszło do potrącenia osoby pieszej przez kierującego pojazdem osobowym marki Nissan. W wyniku potrącenia 12-letni chłopiec doznał rozległych, wielonarządowych obrażeń ciała i w dniu 5 czerwca 2024 roku zmarł w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie.

Przeprowadzone dotychczas czynności dowodowe wskazują, iż chłopiec wszedł na przejście po tym, kiedy kierujący innym pojazdem zatrzymał się przed przejściem przepuszczając go.

Badanie stanu trzeźwości kierującego pojazdem Nissan Romana J. wykazało, iż w chwili zdarzenia był on trzeźwy.

Zarzuty dla podejrzanego.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego w dniu 10 czerwca 2024 roku prokurator Prokuratury Rejonowej Olsztyn – Północ w Olsztynie przedstawił dla Romana J. zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, to jest czynu z art. 177 § 2 kk.

Przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 8.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Roman J. formalnie nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, choć w złożonych wyjaśnieniach potwierdził, iż potrącił pokrzywdzonego.

Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakazu opuszczania kraju.

Podejrzanemu zatrzymano również prawo jazdy. Śledztwo jest w toku.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Olsztynie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*