Na sygnale

Założyli konta bankowe i przekazali je nieznanej osobie. Usłyszeli 70 zarzutów pomocnictwa do oszustwa

Morąscy policjanci zakończyli aktem oskarżenia sprawę prowadzoną przeciwko 2 mieszkańcom Morąga. Kobieta i mężczyzna założyli konta bankowe i udostępnili je nieznanej osobie. Ta z kolei użyła kont do oszustw. Założyła sklep Internetowi i oferowała na sprzedaż sprzęt RTV i AGD. 35 osób przesłało pieniądze za towar, którego nigdy nie dostali. Para usłyszała w sumie 70 zarzutów pomocnictwa do oszustwa. Grozi im teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu morąscy kryminalni działając razem z prokuraturą zakończyli aktem oskarżenia postępowanie prowadzone przeciwko 35-letniej kobiecie i jej 31-letniemu koledze. Para morążan założyła rachunki bankowe, a dostęp do tych rachunków przekazała nieznanej osobie. O tym, że na jednym z kont bankowych mogą być gromadzone środki pieniężne pochodzące z przestępstw morąskich policjantów powiadomił bank, w którym jedno z takich kont było założone. W toku wykonywanych czynności kryminalni ustalili właścicieli kont, a następnie sklep internetowy, który posługiwał się tymi kontami. Sklep w sieci istniał od początku 2018 roku i oferował do sprzedaży sprzęty RTV i AGD.

Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że w sumie za pośrednictwem tej samej witryny sklepowej poszkodowanych zostało 35 osób, a łączna wartość poniesionych przez nich strat to ponad 16 500 zł.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawy do tego, aby przedstawić 35-letniej kobiecie i 31-letniemu mężczyźnie zarzuty pomocnictwa do oszustwa. Para usłyszał w sumie 70 zarzutów. Na zarzuty oszustwa czeka jeszcze osoba, która założyła sklep internetowy i nakłoniła parę morążan do pomocnictwa w tym przestępczym procederze.

Kodeks karny za przestępstwo oszustwa przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (ak/rj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*