Założył plantację i wypiekał ciastka z zawartością marihuany

- Kategoria: Na sygnale
0

Ostródzcy policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który w miejscu swojego zamieszkania założył plantację marihuany. Łącznie zabezpieczono pięć krzaków konopi, ponad 60 gramów suszu oraz 14 ciasteczek z zawartością marihuany.

W piątek (21.04.2023 r.) w jednej z miejscowości na terenie gminy Dąbrówno policjanci ostródzkiego zespołu opearcyjno-rozpoznawczego w związku z własnymi ustaleniami, w miejscu zamieszkania 22-letniego mężczyzny ujawnili uprawę konopi indyjskich. Dodatkowo w toku podjętych czynności zabezpieczyli 5 krzaków opisanych roślin i ponad 60 gramów suszu. Dodatkowo sprawca do przygotowanych przez siebie wypieków dodawał susz roślinny. Policjanci zabezpieczyli łącznie 14 sztuk przygotowanych do konsumpcji ciastek.

Mężczyzna usłyszał łącznie trzy zarzuty karne za popełnienie, których grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Mając na uwadze charakter sprawy policjanci złożyli wniosek do prokuratury o zastosowanie dozoru policji.

Źródło: KWP Olsztyn (mp/kh)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się