Na sygnale

Zakupił przez Internet drabinę aluminiową. Przyszła ona w kopercie i miała wymiary 10,5×3,5 cm

65-letni mieszkaniec Szczytna, za pośrednictwem Internetu, zakupił sobie drabinę aluminiową. Mężczyzna dokonał przelewu należności i z niecierpliwością oczekiwał na kuriera. Okazało się, że paczka dotarła dość szybko, jednak ku zdziwieniu mężczyzny drabina zmieściła się do małej koperty. Nie była aluminiowa, a plastikowa i posiadała wymiary 10,5 x 3,5cm. Mężczyzna od razu zdał sobie sprawę, że padł ofiarą oszustwa Internetowego. Policjanci przypominają! Oszuści nie mają skrupułów. Wykorzystają każdą okazję, aby się wzbogacić!

We wtorek (23.02.2021r.) do komendy zgłosił się 65-letni mieszkaniec Szczytna. Mężczyzna oświadczył, że za pośrednictwem Internetu dokonał zakupu aluminiowej drabiny. Po dokonaniu przelewu na wskazane konto, oczekiwał na kuriera. Ku jego zdziwieniu paczka przyszła do niego dość szybko, jednak w małej kopercie. Zamówiona przez niego drabina nie była tą, która prezentowana była na aukcji. Okazało się, że w kopercie znajdowała się plastikowa drabinka o wymiarach 10,5 x 3,5cm. 65-letni mieszkaniec Szczytna, niestety padł ofiarą oszustwa Internetowego. Mundurowi przyjęli od mężczyzny zawiadomienie o popełnionym przestępstwie i przesłuchali w charakterze pokrzywdzonego.

Policjanci przypominają!

Dokonując zakupów przez Internet czy telefon, kierujmy się zawsze zasadą ograniczonego zaufania. Korzystajmy ze sprawdzonych aukcji i kupujmy produkty od zaufanych sprzedawców. Wyszukujmy sklepy, które cieszą się dobrą opinią i działają na rynku od dłuższego czasu. Uważnie czytajmy opisy przedmiotów, którymi jesteśmy zainteresowani. Sprawdzajmy wiarygodność sprzedających i rozważnie przelewajmy pieniądze za wybrany towar. Internet tak jak każde inne miejsce nie powinno zwalniać nas z czujności i zachowania zdrowego rozsądku.

Źródło: KWP Olsztyn (ic/kh)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*