Na sygnale

Zakazane substancje w domu 21-latka

Ponad 60 gramów marihuany zabezpieczyli policjanci z wydziału narkotykowego z olsztyńskiej jednostki policji w domu 21-letniego mężczyzny. Narkotyki ukryte były w dwóch miejscach. W dotarciu do jednej ze skrytek pomógł niezawodny nos psa służbowego specjalnie wyszkolonego do rozpoznawania zapachów środków odurzających. Młody mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał już zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków do którego się przyznał.

Wczoraj (12.12.2018r.) około godziny 20:00 olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej pojechali z wizytą do 21-letniego mieszkańca gminy Barczewo, który mógł posiadać środki odurzające. Do planowanej akcji, policjanci postanowili wykorzystać psa służbowego specjalnie szkolonego do poszukiwania zabronionych substancji.

Funkcjonariuszom drzwi do mieszkania otworzył podejrzany o posiadanie narkotyków 21-latek. Mężczyzna nie reagował na prośby policjantów dotyczące dobrowolnego wydania środków psychoaktywnych, w związku z czym mundurowi przystąpili do przeszukania mieszkania podejrzanego. W czynnościach brał również pies służbowy, który był specjalnie szkolony do wykrywania substancji zakazanych. W jednym z pokoi, na skrzyni pod oknem funkcjonariusze znaleźli woreczek z suszem koloru zielonego. W tym samym czasie pies służbowy wyczuł zapach w łazience, w której jak się okazało również były ukryte narkotyki, jak powiedział zatrzymany „na gorsze czasy”.

Łącznie funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad 60 gramów narkotyków. Badanie testerem potwierdziło, że zabezpieczony susz roślinny to konopie indyjskie, których posiadanie jest zabronione. Młody mężczyzna już usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków do których się przyznał. Teraz może mu grozić kara od roku nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (rp/rj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*