Na sygnale

Zaatakował ratownika medycznego. Odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej

Olsztyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kierowanie gróźb oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. 32-latek nie tylko uderzył w twarz ratownika medycznego, kiedy ten próbował udzielić mu pomocy, ale także groził mu siekierą. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (16.01.2020r.) w nocy olsztyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o naruszeniu nietykalności cielesnej ratownika medycznego, do którego miało dojść w jednym z mieszkań na terenie Olsztyna. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 32-letni mężczyzna podczas próby udzielenia mu pomocy medycznej był agresywny oraz groził zespołowi ratownictwa medycznego siekierą. Ratownicy interweniowali i odebrali napastnikowi niebezpieczne narzędzie neutralizując w ten sposób potencjalne zagrożenie. Podczas interwencji medyków jeden, z nich został uderzony przez 32-latka w twarz.

O groźnej sytuacji został powiadomiony oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, który natychmiast na miejsce wysłał policyjny patrol. Interweniujący funkcjonariusze zatrzymali i osadzili w policyjnym areszcie agresywnego mężczyznę. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że w organizmie 32-latka krążyło blisko 1,5 promila alkoholu.

Po wytrzeźwieniu 32-letni mężczyzna został przesłuchany. Dziś prawdopodobnie usłyszy zarzuty kierowania gróźb karalnych oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego, za co może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn (aj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*